Egyes vélemények szerint a piaci szereplők túl optimisták, mert semmi sem oldódott meg igazán, és Irán tudja, hogy ha le akarják zárni a szorost, akkor meg tudják tenni, ami ismét ellátási veszélyekkel fenyeget. Más kérdés, hogy az OPEC-ből kilépő tagok elsősorban azért döntenek a kartell elhagyása mellett, mert növelni akarják a kitermelésüket. Ha pedig el tudják szállítani az olajat a vevőikhez, akkor alacsonyabb piaci ár mellett alakul ki az egyensúly. A lap kiemelte:
tekintettel az olajárak csökkenésére tovább csökkenő üzemanyagárakat prognosztizál az Mfor Üzemanyagár-figyelő. Ez pedig még alacsonyabb 550 forint alatti benzin és 570 alatti gázolajárat hozhat. Ráadásul egyelőre az olajpiaci fordulat sem fenyeget, így könnyen lehet, hogy a nyár folyamán végig a hatósági ár alatt marad az üzemanyagok ára, úgyhogy semmiféle kormányzati beavatkozásra sem lesz szükség.