Az Mfor kiemelte, a dízel esetén hasonló a helyzet, bár itt még nagyobb volt a magyar árak javulása. A Weekly Oil Bulletin adatai szerint az egy héttel korábbi 13 ország helyett 9 olyan országot van, ahol a magyarországinál olcsóbban lehet tankolni. A javulás jellemzően a régiós országokkal szemben történt. Egy hete még csak Ausztriában került többe a dízel, mint Magyarországon, ám most az osztrák kutak mellett a horvát, a szlovén és a román töltőállomásokon is magasabb árakat találtak a statisztikusok.
További áresés is jöhet
A cikk emlékeztetett, az olajárak pénteken is tovább estek, mivel több tankerhajó hagyta el az elmúlt hónapokban rettegetté vált Hormuzi-szorost enyhítve az ellátási aggodalmakat annak ellenére, hogy egy hajót megtámadtak az Ománi-öbölben. A Brent és az amerikai WTI ára is 3 százalékkal csökkent a hét utolsó munkanapján.
Az árcsökkenés ugyan arra utal, mintha a helyzet rendeződött volna, de valójában továbbra is feszült a légkör a Közel-Keleten. A megtámadott tanker mellett az Egyesült Államik és Irán között a tárgyalások ugyan folynak, de nagyon sok a nézetkülönbség. A legújabb vita a két ország között a felszabadításra kerülő iráni források felhasználásáról alakult ki. Az iráni parlament elnöke csütörtökön elutasította a Trump-adminisztráció azon állításait, miszerint az Iráni Iszlám Köztársaság feloldott vagyonát amerikai mezőgazdasági termékek vásárlására fogják felhasználni. Az amerikai tisztviselők azonban fenntartották, hogy a felszabadított pénzeszközök továbbra is amerikai jóváhagyástól függnek.