A 444.hu által nyilvánosságra hozott nyomozati anyagból kiderül, hogy Schadl Györgynek részben sikerült is terve. A végrehajtók főnökét fogadta a Fővárosi Törvényszék elnöke. A dokumentumok szerint Tatár-Kis Péter azt közölte Schadlel, hogy kirúgni ugyan nem tudja a kellemetlenné vált bíró kollégáját, de „diszkomfortossá tenni az életét és csoportvezetői megbízást visszavonni, azt lehet, ha indokolt”. Ez a mondat így azért nagyon szomorú, mert korábban a kkv-k ügyvédje, dr. Ésik Sándor már jelezte nekünk, hogy Magyarországon az igazságszolgáltatás függetlensége a gyakorlatban nem biztosított, mert a bírókat külső nyomás alá lehet helyezni.
„Hiába van papíron bírói függetlenség, tudnak ártani a renitenskedőknek.” Tatár-Kis Péter mondatában az is szomorú, hogy nem megvédte kollégáját a külső támadástól, kikérve magának egyáltalán a beavatkozási szándékot, hanem inkább együttműködő attitűdöt tanúsított. Ezt Schadl György valószínűleg annak köszönhette, hogy egy igazságügyi miniszterhelyettes hátszelével érkezett.
Rendszerszintű problémát jelez, hogy sajnos Völner Pált még ezek után sem nevezhetjük „fogatlan oroszlánnak”. A volt miniszterhelyettes rendhagyó módon ma is ott ül a parlamentben és kormánypárti képviselőként törvényekről szavaz. Ahogy Magyar György ügyvéd észrevette, Völner ügyénél nagyságrendekkel kisebb vádak esetében az az általános gyakorlata az ügyészségnek, hogy előzetes letartóztatásba helyezik a gyanúsítottakat. Ez kizárólag fideszes képviselők esetében nem történik meg, ami Magyar György szerint egyértelműen arra vezethető vissza, hogy a kormánypárt, akár ilyen alantas módszerrel is fenn akarja tartani a kétharmados többségét a parlamentben.