Szabados Richárd elmondta, egyes beruházásélénkítő pályázatok esetében csaknem háromszor, míg némely digitális programoknál mintegy négyszer több a jelentkezők a száma a támogatható pályázatokhoz képest. Hozzátette, idén a kormány összességében 1400 milliárd forintnyi olyan forrást tervez elérhetővé tenni, ami korábban nem állt a kis- és középvállalkozások (kkv) részére.
A kormányzat a programmal azt szeretné elérni, hogy növekedjen a vállalkozások mérete, emellett az exportáló cégekre is külön kell összpontosítani. A lakhatás, a családok támogatása és a gazdaságélénkítő akcióterv „stratégiai szegmens”, a kkv-k segítésén keresztül pedig családokat, embereket tud támogatni a kormány – jegyezte meg.
Az 1+1 beruházásélénkítő szegmens 48 milliárd forintos keretére már 136 milliárd forintnyi támogatási igény érkezett be, ez is mutatja, hogy a vállalkozásoknál ott vannak a beruházási, korszerűsítési tervek. A Demján Sándor Program 8+1 programeleme közül eddig csak egy esetben zárult le a pályázati időszak, így a többi programra még jelentkezhetnek a cégek – közölte.
Szabados Richárd szerint, amikor az első fél év végén megérkeznek a vállalkozásokhoz az első támogatási összegek, a második fél évben jó eséllyel megjelenik a program hatása a gazdasági növekedésben is. Hozzátette, az európai uniós társfinanszírozással elnyert összegek többek között kamattámogatás és finanszírozás formájában is odaadhatók a cégeknek.