Talán ennél a kategóriánál a legszembeötlőbb a megtakarítók / befektetők reakciója az év folyamán a piaci változásokhoz.
A vegyes alapoktól 6 milliárdnyi tőke távozott. A hozamok sem alakultak kedvezően, így a kategória vagyona 2,4 százalékkal csökkent a hónap során. Valójában a kiegyensúlyozott vegyes alapokhoz érkezett friss tőke (13 Mrd), de a másik két alkategória esetében tőkekiáramlás volt. Az óvatos vegyes alapoktól 14,5 milliárdnyi tőke távozott, míg a dinamikus alapoktól 4,5 milliárdnyi. Éves szinten 6,2 százalékkal csökkent a kategória vagyona. Érdemes még megemlíteni, hogy a kiegyensúlyozott alkategória vagyona jelentősen kiemelkedett a másik két alkategóriához viszonyítva az év folyamán. Az itt kezelt vagyon messze felülmúlja már a másik két alkategória együttes vagyonát. A harmadik legnagyobb kategória esetében a kiegyensúlyozott vegyes alapok vagyona nagy valószínűséggel az első félév végére önállóan is el fogja érni az ezer milliárd forintot.
A részvényalapoknál tőkebeáramlást figyelhettünk meg az elmúlt hónapban. Ennek nagysága 4,5 milliárd forint. Az árfolyammozgások ezúttal nem alakultak kedvezően, így összességében a részvényalapok vagyona 4,1 százalékkal csökkent. Éves szinten a részvényalapokban kezelt vagyon 17,6 százalékkal csökkent, ami nyilvánvalóan nem meglepetés a gazdasági, piaci folyamatokat figyelőknek.
A tőkevédett alapok esetében tőkebeáramlás volt tapasztalható, amely elérte a 2 milliárd forintot. A nettó eszközérték 5,2 százalékkal nőtt a kategóriánál. Azonban éves visszatekintésben -4,1 százalékos a vagyonváltozás.