A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított novemberi értéke 50,3 pont lett. A korábbi november havi értékekkel összevetve az idei érték alacsonyabb, mint a hosszú távú e havi átlag (52,6) és az előző három év e havi értékeinek átlagát is alulmúlja (51,9) – közölte az Üzleti Jelentések a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Novemberben a válaszadók az előző hónaphoz képest enyhe bővülésről számoltak be. A tavaszi időszak mérsékelt bővülését követően június óta tartós lassulást figyelhetünk meg a hazai feldolgozóiparban, amely trend a novemberi felmérés eredményeivel megfordult. A BMI index nőtt, e hónapban 50,0 feletti értéken áll. Az indexek többségében emelkedtek. Az új rendelések mennyisége magasabb, az indexérték 7,0 százalékponttal nőtt. A termelési mennyiség emelkedett, az indexérték 4,1 százalékponttal nőtt az előző hónap értékéhez képest.
A foglalkoztatás indexe ismét 50 pont alatt áll, az indexérték ezúttal 0,5 ponttal csökkent. A szállítási átfutási idő index ismét 50,0 alatt áll, értéke 4,2 százalékponttal kisebb ebben a hónapban. A vásárolt készletek index értéke 5,2 százalékponttal nőtt októberhez képest. A külpiaci mutatók közül az import indexe 6,5 százalékponttal, az exporté 4,6 százalékponttal magasabb. A beszerzési árak emelkedtek, az index értéke 3,7 százalékponttal nőtt az előző hónaphoz képest.
A beszerzési mennyiség indexe 4,3 ponttal nőtt. A késztermékkészletek indexe 0,9 százalékponttal emelkedett. A 2024 novemberi BMI index nőtt az októberi (47,9) értékhez képest. November átlag alatti hónapnak számít (az 1995 óta mért hosszú távú átlag értéke 52,6; a novemberi értékeké 52,6). A most mért szezonálisan kiigazított BMI indexérték az ötödik legkisebb e havi érték.