Példa nélkül
A miniszter véleménye szerint a kormány igen nagy arányban teljesítette szakmai vállalásait, amelynek legnehezebb része a 2010-es költségvetés. A büdzsé olyan szigorú takarékosságot irányoz elő pont a választás évében, amire a rendszerváltás óta nem volt példa - mondta. A javaslatot ért bírálatokat illetően pedig kifejtette: nem feladata, hogy a politikai hevületben tett kijelentésekre újra és újra magyarázatot fabrikáljon.
Az Orbán Viktor által felvetett hároméves költségvetésről azt mondta: ez szinte csupán egy technikai kérdés. Magyarország jelenleg is hároméves keretszámokat és egyéves költségvetést követ. "Azt mondhatnám, hogy majdnem ugyanaz a kettő, csak az elnevezésük más".
Ilyen kis összegról jó vitatkozni
Az egészségügyi átalakítás hozadékának nevezte Oszkó Péter, hogy GDP-arányosan nem költenek többet erre a területre, mint a közepes fejlettségű országok. A pénzfelhasználás hatékonyságának növelése érdekében azonban intézményi reformra van szükség - hangsúlyozta. A kormány által várt jövő évi államháztartási hiány alacsonyabb ugyan az uniós előrejelzésnél, de Oszkó Péter szerint sok ország örülne, ha a GDP 0,3-0,4 százalékát kitevő összegekről kellene vitatkozni. Megemlítette azt is, hogy jelenleg is egyeztetik a fő számok tartalmát az Európai Bizottsággal. "Abban bízom, hogy olyan konszenzus fog születni, amiből kiderül, továbbra is tarthatóak a vállalásaink".
Oszló szerint a kormány, amelynek több tagja kijelentette, hogy a választások után nem kíván a jövőben hasonló munkát végezni, éppen azt garantálhatja, hogy tevékenységét a következő hónapokban nem befolyásolja a politikai kampány. A pénzügyminiszter elégedett volt a kormányzati munkát támogató pártokkal, azt mondta: "az elmúlt fél évben hihetetlenül fegyelmezetten dolgoztak". Komoly felelősséget vállaltak a pártok azért, hogy akár a népszerűségük elvesztése árán is meghozzanak döntéseket az ország érdekében - fogalmazott, megjegyezve: annak tudatában határoztak ügyekről, hogy azok gyümölcseit mások fogják leszedni.