A globális pénzpiaci zavarok ellenére az alapvető befektetési feltételek Magyarországon továbbra is versenyképesek a hasonló befektetési célországokban találhatókkal. Megfelelő, a gazdaság igényeihez igazodó képzettséggel, versenyképes munkatermelékenységgel és kedvező költségszinttel a jövőben is biztosítható a fenntartható és stabil növekedés. Eddig annak nincs jele, hogy már folyó magyarországi beruházásokat leállítanák az európai cégek.
Az Európai Unió tagországaiból érkezett az összes magyarországi működő tőkeállomány több mint háromnegyede, ugyanakkor ezen országok veszik fel a magyar kivitel csaknem 80 százalékát.
A makrogazdasági feltételek nem indokolnak irracionális pénzpiaci reakciókat. A bruttó hazai termékhez viszonyított államadósság szintje megfelel az eurozóna átlagának, és alig több mint az Egyesült Államoké. A magyar bankok mögött rendszerint szolid külföldi pénzintézetek állnak.
A magyar gazdaság helyzetének megítélésében széleskörű konszenzus alakult ki a párthatárokon túl. Ez jó kiindulópontot képez ahhoz, hogy a gazdaság és az ország hosszú távú stabilitása és versenyképessége érdekében minél előbb széles társadalmi megegyezés jöjjön létre a szükséges gazdaságpolitikai lépésekről.
A Magyarországon működő Európai Uniós vegyes kamarák és szervezetek bátorítják a magyar politikai erőket, hogy ezen az alapon - pártpolitikai megfontolások félretételével - tegyenek meg mindent a piacok rövid távú stabilitása érdekében. Egyben arra is biztatják őket, hogy haladéktalanul kezdjék meg azoknak az alapoknak a kialakítását, amelyek a válságelhárítást követő időszakban megalapoznak egy kiszámítható, nemzetközileg versenyképes gazdaságpolitikát. Ebben továbbra is aktív és konstruktív partnerek lesznek az Európai Uniós vegyes kamarák és szervezetek.