A konfliktusnak aztán épp Orbán Viktor vetett véget, aki akkor még talán emlékezett, mit vállalt a Budapest 21 szerződésben.
Ha a Fővárosi Önkormányzat nem támogatja, akkor nem lesz Liget projekt.
Az újonnan megválasztott Fővárosi Önkormányzat pedig nem támogatta a Liget projektet, hiszen az új főpolgármester a választási kampányában a ligetvédők mellé állt és azt ígérte, ha megválasztják megakadályozza a kormányzati beruházás folytatását. Így a Liget projekt egy torzó maradt. Valami megmaradt belőle, valamit viszont elsodort a történelem.
A második ingatlanháború Ferencvárosban tört ki, ahol két telket is kinézett magának a kormány úgy, hogy semmibe vette a helyiek akaratát. Az egyiken egy sportcsarnokot kívántak építeni a 2022-es férfi kézilabda-Európa-bajnokság számára. Az MVM Dome végül megépült, amelyben a helyiek a vita végén használati jogokat kaptak, amiért is belementek a beruházásba. A másik ötlet a kínai Fudan Egyetem megépítése volt, de ez aztán rejtélyes körülmények között soha nem valósult meg. Ami biztosnak látszik, hogy 14 milliárd forint értékű állami vagyon tűnt el szőrén-szálán a projekt kapcsán.
A harmadik ingatlanháború most a rákosrendezői telek miatt tört ki. Hatalmas értékű ingatlanról van szó, nem messze a Hősök terétől, így nem csoda, hogy ennek megszerzéséért beindultak a legnagyobb ingatlancápák. A mini-Dubaj elképzelésről igazából csak egyet lehet biztosan tudni, eléggé városidegen ötletekkel telinek tűnik. A román, gótikus, reneszánsz és barokk stílusban épült Vajdahunyad-vár közelében a stíluszavar garantált.