Jelen pillanatban az IMF a fő problémát a kínai gazdaság, valamint a tőkepiacok általános gyengélkedésében látja - amint az egy, az ankarai konferenciára készített anyagból kiderül. A G20-as országok pénzügyminiszterei a török fővárosban jelenleg is tanácskoznak, ahol többek között megvitatják a kínai, valamint a brazil gazdaság helyzetét is.
Az IMF jelentésében olyan rizikókat is figyelembe vesz, mint a dollár esetleges erősödését, valamint az euró - és más, fejlődő országokbeli valuták - mint például a kínai jüan gyengülését. Emellett a Valutaalap további kockázati tényezőt lát a nyersanyagárak további csökkenésében, valamint a gyengülő tőkeáramlásban, hisz mindezek instabil gazdasági folyamatokhoz vezethetnek. Az IMF gazdasági szakemberei szerint: "Abban az esetben, ha ezen gazdasági előrejelzésekből egyszerre több is beigazolódik, akkor ez akár komoly fennakadásokat okozhat a világgazdaság egészében is" - idézi a kftkreator.hu.
Az IMF már ez év júliusában 3,3 százalékra csökkentette a világgazdaság növekedési kilátásait erre az évre. Érdekes megfigyelni azonban azt, hogy a nehézségek ellenére Kína gazdasági növekedését még mindig 6,8 százalékra várja ebben az évben, amely jelentős számadat, ha figyelembe vesszük azt, hogy Kína a világ második legnagyobb nemzetgazdaságával rendelkezik.
Az IMF jelentésében azt tanácsolja Kínának, hogy - a nehézségek ellenére - folytassa a gazdasági reformokat, a gazdaság liberalizálását.
A világgazdaság alakulására számottevő hatással van természetesen az Amerikai Jegybank is, amelynek mérvadó kamat-számait - főként a kialakult globális helyzet miatt - igen nagy kíváncsisággal várják a gazdasági szakemberek. Az IMF szakemberei ebben az esetben azt tanácsolják az amerikai jegybank szerepét betöltő FED-nek, hogy "kamatlábait a világgazdasági adatok figyelmes elemzésével határozza meg."