Magas ellenállóképesség: 26 százalék
Mérsékelt ellenállóképesség: 54 százalék
Alacsony ellenállóképesség: 20 százalék
Összehasonlítva az egyes vállalatok üzleti gyakorlatát, a magas ellenállóképességgel rendelkező vezetők úgy vélik, hogy a strukturált stratégia kulcsfontosságú, mivel az nem csupán a zavarok kezelésével foglalkozik, de az üzleti stabilitásban is szerepet játszik. A rugalmassági stratégia hatással van a legfontosabb üzleti mérőszámokra, többek között a munkahelyi teljesítményre és a fogyasztói bizalomra.
Tippek a téma legjobbjaitól
A vállalati ellenállóképesség fejlesztése a megfelelő adatok és elemzések felmutatásával kezdődik. A SAS a Resiliency Indexen alapuló, ingyenes eszközként bevezette a Resiliency Assessment Toolt, amellyel bárki elvégezheti saját üzleti értékelését és kialakíthatja akciótervét. Az eszköz, valamint a jelentésben szereplő vezetők meglátásai gyakorlati útmutatást nyújtanak a nagyobb üzleti ellenállóképesség megteremtéséhez.
A kutatás módszertanáról:
A SAS novemberben mélyinterjúkat készített Brazília, Franciaország, Németország, India, Japán, az Egyesült Királyság, a Benelux államok, az Ibériai-félsziget és az Egyesült Államok üzleti vezetőivel, hogy megismerje a felsővezetők nézőpontját az üzleti ellenállóképességről és a vezetési megközelítéseikről a változékony időkben.
Egy saját online felmérést végeztek 2414 felsővezetővel, akik teljes munkaidőben dolgoznak a pénzügyi szolgáltatások, a kiskereskedelem/fogyasztási cikkek, a gyártás, az egészségügy/élettudományok vagy a kormányzat területén 2022. december 16. és 2023. január 4. között az említett országokban.