Ha felhasználja a 4 milliós munkáshitelt, és csak 15 millió forintot vesz fel, akkor havonta kevesebb mint 110 ezer forintnál indul a törlesztőrészlet, ehhez hozzáadva a munkáshitel részleteit, a havi teher 145 ezer forint lesz az első 10 évben, ezután viszont, miután lejárt a munkáshitel, csökkenni fog a részlet.
Akkor is csökkenhet a törlesztő, ha a munkáshitelt felvevő gyereket vállal, hiszen felfüggesztheti a törlesztést, két vagy három gyereknél pedig a munkáshitel fennálló tőketartozását részben vagy teljes egészében el is engedik. Gyerek nélkül is bőven megéri azonban hosszútávon a lakáshitelt így kiegészíteni, hiszen a teljes visszafizetendő összeg kevesebb, mint 30,5 millió forint lesz, csaknem 3 millió forinttal kisebb, mintha kizárólag lakáshitelt vett volna fel a fiatal.
Befektetve a kamatból lehet törleszteni
A Bank360.hu szakértője szerint a 4 millió forintos munkáshitelt annak is érdemes felvenni, akinek éppen nincs szüksége kölcsönre, mert nem akar belőle semmit venni vagy más hitelt előtörleszteni. Ezt a pénzt ugyanis be is lehet fektetni úgy, hogy jól kamatozzon. Vásárolható belőle például állampapírt vásárolni, a most legnépszerűbb Fix MÁP-pal három év alatt nagyjából 850 ezer forintot kereshet 4 millió forintos befektetéssel. Ebben az esetben az államtól kétszer kap kamatot a fiatal, hiszen a befektetése mellett kifizeti helyette a munkáshitelét is. Más értékpapírban vagy lekötött betétben is el lehet helyezni a kölcsönből származó pénzt. Ha csak a kockázatmentes kamatot kínáló állampapírokat és bankbetéteket nézzük, a befektetés hozamából akkor is kijön jelenleg az éves törlesztés nagyjából fele. A munkáshitel összege így addig is a fiatal kölcsönfelvevőnek hozza a hasznot, amíg később nem lesz szüksége valamihez erre a pénzre.