A FAO élelmiszerár indexe, ami a nemzetközi kereskedelemben fontos élelmiszer-alapanyagok havi árváltozását mutatja, októberi 127,4 pontos értékével 2 százalékos erősödést, illetve 5,5 százalékos éves drágulást mutatott. Mindezzel együtt is 20,5 százalékkal marad el a 2022. márciusi csúcsértéktől.
A növényi olajok árindexe 7,3 százalékkal lőtt ki októberben, kétéves rekordot döntve, mivel a termelést övező aggodalmak miatt nőttek a pálma-, szója-, napraforgó- és repceolaj árai.
Eközben a gabonafélék indexe 0,9 százalékkal emelkedett, a búza és kukorica exportárai által hajtva. A búzaárban éreztették hatásukat a kedvezőtlen időjárás az északi félteke főbb exportőrei között, az Oroszországban újra bevezetett nem hivatalos árminimum és a Fekete-tenger térségében erősödő ellentétek. A kukorica is drágult globálisan, részben az erős brazil belső kereslet és az alacsony folyami vízszint okozta szállítási nehézségek miatt. Ezzel szemben a rizsféléket magába foglaló alindex 5,6 százalékot csökkent októberben, tükrözve az Indica típus alacsonyabb jegyzését, köszönhetően az exportőrök közti várhatóan éleződő versenynek miután India eltörölt bizonyos exportkorlátozásokat.
A cukorárindex 2,6 százalékkal zárt magasabban októberben az elhúzódó brazíliai szárazság generálta aggodalmak miatt a 2024–2025-ös termelési kilátások kapcsán. A nyersolaj drágulása szintén hozzájárult a cukor magasabb jegyzéséhez, mivel nagyobb arányban használtak cukornádat bioethanol előállítására. Azonban a brazil reál gyengülése az amerikai dollárhoz képest valamelyest fékezte az emelkedést.