Az átlagosnál alacsonyabb a bérfejlesztést tervezők aránya az államigazgatásban működők körében, míg a külföldi magántulajdonban lévő vállalatok esetében többen terveznek bérfejlesztést, de az átlagosnál kisebb mértékű összeget jeleznek előre (7,8 százalék).
A tényleges 2025-ös béremelések feltételei
„A jövő évi tényleges bérfejlesztéseket leginkább a cégek teljesítménye fogja meghatározni” – mondta Tüzes Imre. „A jelenlegi elképzeléseket nagyban befolyásolhatja idő közben a megélhetési költségek alakulása, valamint az, hogy mennyire kényszerülnek majd rá a munkaadók a fizetések növelésére a munkaerő megtartása céljából” – tette hozzá a Profession.hu szakembere.
A cégek közel fele (45 százalék) biztosít a dolgozóinak béren kívüli juttatást is, amely az 1 milliárd forint feletti árbevételű társaságok esetében jellemzőbb (59 százalék). Ahol van cafeteria, leggyakoribb esetben (25 százalék) havi 21-30 ezer forint közötti összeget jelent a fizetésen felül, és közel ilyen elterjedt (21 százalék), hogy ez az összeg meghaladja a 81 ezer forintot is. Ennek keretösszegét jelenleg minden ötödik vállalat tervezi megemelni jövőre, átlagosan 13 százalékkal; csökkenteni mindössze a válaszadók 2 százalékánál tervezik.