Németországnak vissza kell vonnia aláírását az európai bankunió létrehozására vonatkozó okmányról, a berlini kormánynak száznyolcvan fokos fordulatot kell végrehajtania az euró mentésére vonatkozó politikájában, elérkezett az ideje, hogy a külföldi bankok érdekei elé helyezze a német nép érdekeit. Egyebek között ezt mondja az alapblog.hu-nak Walter Krämer professzor, a dortmundi egyetem világszerte nagy tekintélynek örvendő gazdaság- és statisztika tudósa.
Krämer szervezte meg a német közgazdász társadalom történelmileg példátlan szabályos rebellióját Angela Merkel európai politikája ellen, százhetven - javarészt - elismert, tekintélyes tudós írta alá a Krämer által megszövegezett felhívást, amelynek címzettje egyrészt a német nép, másrészt a kancellár asszony. Az alapblog.hu-nak adott interjúban a professzor egyebek között értésre adja, hogy az euróövezet öt legsúlyosabb helyzetben lévő országának bankjai kilencezer milliárd eurós adósságot halmoztak fel, ez háromszorosa az övezethez tartozó államok, a nemzeti költségvetések összadósságának. A legutóbbi csúcsértekezleten elhatározott európai bankunió létrejötte nem jelentene mást, mint azt, hogy a hanyagul gazdálkodó kereskedelmi bankok adósságait az európai adófizetőkre, vétlen polgárok százmillióira terhelik át.
„A német polgárok nagy része nem tudja, mert a kormányzati propaganda és az ehhez asszisztáló média alapjában véve elhallgatja, hogy a nemzeti érdekeink kárára megy a nagy európai bankmentés. Nemzeti érdek ez esetben az, hogy a ma kül-és belföldi döntéshozói ne terhelhessék rá a jövő német generációira egy sor dél-európai országnak és bankjainak a bűneit. A német emberek egyszerűen nincsenek tisztában azzal, hogy Angela Merkel valójában olyan csekket állított ki a helytelenül ténykedő kormányok és bankok számára a legutóbbi uniós-euró csúcson, amelyet Németország és néhány más, tisztességesen, átlátható módon gazdálkodó ország polgárai fognak kifizetni. Mi adunk pénzeket például Görögországnak és a görög bankoknak, a hab a tortán pedig a következő: mi vállalunk garanciát az általunk adott kölcsönök visszafizetésére. Ez abnormális..." - mondta Krämer.
A professzor szerint a dél -európai privát bankszférának nyújtott állami garanciavállalás a fő gond: a krízishelyzetbe került öt euróövezeti ország pénzintézeteinek összadóssága kilenc billió, azaz kilencezer milliárd euró! „Erre vállalnak garanciát, visszafizetési felelősséget az euróövezet polgárai, adófizetői! Ez kalandorság, ez csapda, ez elképesztő! - közölte a tudós, aki szerint azoknak kellene fizetni, akik ezeket az adósságokat felhalmozták. Álláspontja alapján pedig az lenne a helyes, ha azok a bankok, amelyek ezt nem teszik meg, bukjanak el.
Az interjú teljes terjedelmében innen közvetlenül is elérhető.