Arra a kérdésre, hogy a mesterséges intelligenciának köszönhetően vajon könnyebbé és hatékonyabbá válik-e a munkavégzés, a megkérdezettek 53 százaléka válaszolta azt, hogy valószínűleg igen, további 17 százalékuk ezt kifejezetten biztosra vette. Azzal kapcsolatban azonban, hogy az MI hatására létrejöhetnek-e új munkahelyek, rendkívül kiegyenlített a válaszadók aránya: egyaránt 32-32 százalék állította azt, hogy valószínű, illetve nem valószínű ennek bekövetkezése.
„A magyar munkavállalók nagyobb része úgy gondolja, hogy a mesterséges intelligencia jobbára pozitív hatással lesz a munkájuk jövőjére. A BNP Paribas Cardifnál az MI olyan alkalmazására törekszünk, ami az alacsonyabb hozzáadott értékű feladatok kiváltásával lehetővé teszi munkatársaink számára, hogy több időt töltsenek összetettebb és empátiát igénylő tevékenységekkel, amikkel az ügyfeleink igényeit jobban ki tudjuk elégíteni” – mondta el Kiss Márk István.
A BNP Paribas Cardif Biztosító vezérigazgatója hozzátette: bár az új munkalehetőségekkel kapcsolatos várakozások és a félelem a munkahely elvesztésével kapcsolatban ellentmondásosak, képzésekkel és új tudás megszerzésével a munkavállalók fokozhatják magabiztosságukat és csökkenthetik a jövő okozta bizonytalanság érzését.
A kérdőívben arra is rákérdeztek, hogy az érintett munkavállalók szerint mennyi idő múlva jelentkeznek a mesterséges intelligencia alkalmazásának következményei az általuk betöltött munkakörökben: 15 százalékuk szerint ez egy-két, 33 százalék szerint három-öt, 26 százalék szerint 5-10 éven belül lesz érzékelhető, ugyanakkor figyelemre méltó, hogy 9 százalékuk szerint már most is érezhetőek a hatások.