Meglepően magas kamatot adnak a bankok a vállalati betétekre

Elképesztő összegeket dobnak ki a vállalkozások az ablakon akkor, ha nem gondoskodnak a csak pár napig vagy hétig szabad pénzeszközeik lekötéséről. Ennek a legegyszerűbb – és egyben gyakorlatilag költségmentes módja – a vállalati betét. Ezekre a bankok jelenleg bőven kétszámjegyű kamatot fizetnek, ami a Bankmonitor vállalati hitelezési szakértői szerint éves szinten milliós bevételt jelenthet egy vállalkozásnak.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Mennyit lehet nyerni kis odafigyeléssel?

Vegyünk példaként egy vállalkozást, amelynek vevői minden hónapban 100 millió forintot fizetnek a megrendeléseik után az adott hónap 28. napján. Az 50 millió forintos bérleti díjat azonban csak a következő hónap 28. napján, a munkabéreket pedig a következő hónap 5. napján kell megfizetni, az adók és járulékok befizetésének határideje pedig a hónap 12. napja. A példában abból indultak ki a szakértők, hogy az utóbbi két tétel 30, illetve 20 millió forintot jelent a cégnek.

Eszerint a vállalkozás a befolyó 100 millió forintból egy hétre 30, két hétre 20, egy hónapra pedig 50 millió forintot tud lekötni. Ilyen összegekre jelenleg 12,8 (1 hét), 12,9 (2 hét) és 13 (1 hónap) százalékos kamat érhető el reálisan. Ez összegszerűen havi 716 667 forint, éves szinten pedig 8,6 millió forint kamatbevételt jelent. Ennyit hozhat egy apró odafigyelés.

A konkrét betéti ajánlatok összeghatáronként és bankonként persze érdemben eltérhetnek, a jelenlegi kamatszintek mellett azonban mindenképpen élni kell ezzel a lehetőséggel. Jó tudni, hogy a bankok mennyiségi kedvezményekkel dolgoznak: minél nagyobb egy vállalkozás, annál jobbak az alkupozíciói a bankoknál. Egy többszáz millió forintos árbevételű cégnél pedig már egyedi árat lehet elérni.

Megtakarítási lehetőségek egy kis odafigyeléssel

A Bankmonitor szakértőinek tapasztalatai alapján a vállalkozások jelentős része nem fordít megfelelő figyelmet arra, hogy a tevékenységéhez, bankolási szokásaihoz optimálisan illeszkedő bankszámlacsomagot válasszon. Ebből eredően sokan fizetnek jóval többet a pénzügyi szolgáltatásokért annál, mint amennyibe egy testre szabott megoldás kerülne. A feleslegesen használt folyószámlahitel, a nem megfelelő árfolyamon lebonyolított devizaváltás évente szinte észrevétlenül vihet el milliókat, pedig ezek a problémák könnyen orvosolhatóak. Az optimális szolgáltatások kiválasztása ugyanakkor nem egyszerű, hatékony segítséget jelenthet egy felkészült tanácsadó támogatása, aki jól ismeri az egyes bankoknál elérhető lehetőségeket.  

Véleményvezér

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.
Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között 

A közélet újabb mélypontjához értünk, persze keresztény szellemben.
Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo