Meglepő módon a fiatalok és az idősek lettek leginkább bankkártyafüggők

Már 1000 forint alatti összeg kifizetésekor sem nyúl mindenki automatikusan az apróhoz vagy bankjegyhez, helyette a digitális fizetési megoldásokat, például a bankkártyát választják a pénztárnál – derül ki a SimplePay fizetési megoldásokat fejlesztő és üzemeltető OTP Mobil felméréséből. A fiatalok és meglepő módon az idősek azok, akik visszaszorítják a készpénzhasználatot.

Az a felmérésből is látszik, hogy minél fiatalabb valaki, annál inkább előnyben részesíti a digitális fizetési megoldásokat. A 18-39 év közöttiek mindössze 28 százaléka nyilatkozott úgy, hogy elsősorban bankjeggyel vagy aprópénzzel fizet az üzletben, 35 illetve 34 százalékuk viszont bankkártyát vagy mobiltárcát használ. Ez a korosztály az, amelyik szerint ma már alapvető, hogy az üzletekben, piacon és az olyan szolgáltatóknál, mint például a házhoz járó szerelők vagy például a fodrászok, manikűrösök, lehessen bankkártyával fizetni. Érdekesség, hogy nem a nyugdíjasok ragaszkodnak a készpénzhez, hanem a 40-59 éves korosztály.

„Ha egy kereskedő vevőköre a fiatalabbakból áll, annak mindenképpen digitális fizetési megoldásokat, például bankkártyás vagy qvik elfogadást biztosítania. Az innovatív fizetési megoldást ugyanis a fiatalok elvárják: például azok közül, akik már hallottak és használták is a qvik-NFC vagy QR-kódos fizetést, azok többsége 40 alatti volt” – mondta dr. Al-Absi Gáber Seif.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo