Amennyiben van rá lehetőség, a javítási, kárenyhítési munkálatok előtt készítsünk fényképeket a megrongálódott épületrészekről, amelyeken egyértelműen beazonosíthatóak a vihar által okozott sérülések.
A kár bejelentésétől számított 5. munkanapig hagyjuk változatlanul a kár helyszínét. A károsodott vagyontárgy állapotán a kárenyhítési kötelezettségünk teljesítésével csak akkor változtassunk, ha az szükséges a további sérülések, balesetek elkerüléséhez, és az egyéb károk bekövetkezésének megakadályozásához.
Amennyiben az Allianz szakértői a kárbejelentés beérkezését követő 5. munkanapon sem tudják megkezdeni a kár rendezését, abban az esetben elkezdhetjük a károsodott tárgyak helyreállítását.
Milyen kárenyhítési kötelezettségek vannak viharkár esetén?
A nagyobb viharok esetén előfordulhat, hogy a tetőről leesik pár cserép, vagy egy rádőlt fa okoz komoly károkat, esetleg az erős szél, jégeső miatt betörnek az ablakok üvegei. Ilyenkor fontos, hogy gondoskodjunk a további károk megelőzéséről, amelyek az alábbiak lehetnek:
Viharos időjárás esetén ügyeljünk arra, hogy a nyílászárók zárt állapotban legyenek.
Erős széljárásnál célszerű a teraszokon, erkélyeken minden könnyen mozdíthatót rögzíteni, vagy szélvédett helyre rakni.
Évente legalább egy alkalommal és az erős széllel járó időjárást követően javasolt a tetőburkolatok, tetőcserepek áttekintése, mellyel megelőzhetjük, hogy a már sérült tetőben további károk keletkezzenek, illetve elkerülhetjük, hogy a sérüléséből eredő nyíláson keresztül az eső az épületbe jutva további károkat okozzon.