A romló gazdasági környezet ellenére a kiskereskedelmi szektor egyelőre viszonylag jól teljesít. A CBRE által vizsgált városok felében az elmúlt egy évben a bérleti díjak növekedtek, közel kétharmadukban az elmúlt fél évben is emelkedtek. A New York-i Ötödik sugárút továbbra is a világ legdrágább kiskereskedelmi területe, ahol az éves bérleti díj 16.817 euró négyzetméterenként (1.400 euró havonta), ami 75 százalékkal meghaladja a második helyezett Hong Kong-ot. A legdrágábbak listájának első öt helyezettje között van még Moszkva, London és Tokió.
A keresletet a jelenlegi piaci helyzetben jól teljesítő (elsősorban a luxusmárkákkal foglalkozó) kereskedők generálják, valamint azok, akik a gyengülő fogyasztói igények ellensúlyozására hosszú távú stratégiai helyszínekre fókuszálnak. Habár a bérleti díjak sok fontos városban nőttek, a fogyasztók keresletének lassulása elkerülhetetlenül hatással van néhány piacra, ahol díjcsökkenésnek lehettünk tanúi. Ilyen városok Tokió és Madrid, ahol 5 százalékkal lettek olcsóbbak az üzlethelyiségek az elmúlt hat hónapban. A kereskedők már kihasználják erősebb tárgyalási pozíciójukat, a tulajdonosok pedig nyitottabbak a díjtárgyalásra. A díjakra lefelé ható nyomás ellenére ezek a városok még mindig a legdrágábbak közé számítanak (Tokió az 5., Madrid a 21. a legdrágábbak listáján).
Európa a legdrágább
Az EMEA-régió (Európa, Közel-Kelet és Afrika) továbbra is uralja az exkluzív kereskedelmi lokációkat, az 50 globális prémium helyszínből 33 ebben a régióban található. A régió városai dominálnak a legjobban dráguló helyszínek listáján is: a 25 helyszínből 15 a világ ezen a táján van; Tel Aviv, Adu Dhabi, Valencia és Lyon vezetik ezt a listát.
Az észak-amerikai városok dominálják az amerikai földrész legdrágább helyszíneinek listáját. Az első helyezett New York után Los Angeles a globális lista 10., San Francisco a 19. helyezettje, Toronto, Vancouver szintén befért a TOP50-be. Az ázsiai régió hét várossal képviselteti magát a legdrágább 20 helyszín listáján: az első osztályú üzlethelyiségek ritkaságszámba mennek ezekben a városokban, így még magasabbra emelkednek a bérleti díjaik. Goangzhou például már nemcsak a legdrágább kínai város, de 2008 eleje óta kilenc helyet emelkedve a globális lista 13. helyezettje.
Az első osztályú üzlethelyiségének bérleti díja