Az elemzők mérföldkőnek minősítették a helycserét. Szerintük a francia piac a választások körüli bizonytalanság miatt zuhant be, míg az Egyesült Királyság piaca több éves alulteljesítés után talpra áll. Az LSE 2022 novembere előtt sok éven át Európa legnagyobb részvénypiaca volt, bukását az elemzők akkoriban négy okkal magyarázták. Liz Truss volt miniszterelnök miniköltségvetése, a gyenge font, a recessziós félelmek és a Brexit.
A piaci befektetők általában nem szeretik a bizonytalanságot – és sok kérdés merül fel azzal kapcsolatban, hogy mit fog jelenteni az elnök által kiírt francia előrehozott választás.
Emmanuel Macron elnök a hónap elején hirdette ki az előrehozott választásokat, miután riválisa, Marine Le Pen jobboldali országgyűlése győzött az európai parlamenti választásokon.
Hargreaves Lansdown pénz- és piacvezetője, Susannah Streeter szerint Le Pen gazdasági elképzelése "nem finanszírozott kiadásokat" tartalmaz.
"Nem annyira a piac megnyerésére koncentrálnak" - mondta Streeter asszony.
A pénzügyi piacok nem szeretik, amikor nem tudják, honnan lesz pénz a kormány ígéreteire.
Ez azért van így, mert ez befolyásolja a kötvények értékét, vagyis a befektetők a piac által elfogadott árfolyamon kölcsönöznek a kormánynak.
Ha a befektetők úgy vélik, hogy egy kormány vagy a potenciális kormány politikái nem jönnek össze, akkor a kötvények kamata, a hozam emelkedik.
Ez rontja a tőzsdén jegyzett társaságok értékét, mert ha a kötvényhozam nagyon magas, akkor a befektetők gyakran több pénzt kereshetnek az államnak hitelezve, mint egy vállalat részvényeibe fektetve.