Az előrejelzések szerint India és délkelet-ázsiai nemzetek átlagosan 6,5 százalékos egy főre jutó GDP-növekedést fognak elérni a 2023–2026 közötti időszakban.
E gazdaságok többsége várhatóan virágzik, amelyet a fiatal átlagéletkor, az emelkedő középosztály, az erős külföldi és belföldi magánbefektetések, valamint a virágzó technológiai szektor támogat.
Kínában azonban az előrejelzések szerint az egy főre jutó GDP növekedés átlagosan mindössze 3,9 százalékos lesz. A gazdasági kihívások kezelése érdekében Kína legfelsőbb vezetői határozottabb ösztönző intézkedések tervét jelezték, hogy segítsenek pótolni a fogyasztói kereslet hiányosságait.
Magas rangú kínai tisztviselők a kormányzati kiadások növelésére és további kamatcsökkentési tervekre is utaltak.
Robin Xing, a Morgan Stanley vezető kínai közgazdásza szerint a kormányzó Kommunista Párt „hosszú harc” előtt áll a gazdaság újratervezése érdekében. A szakértő azt mondta a Bloomberg televíziónak, hogy 2025 „a próbálkozások éve lesz”.
„Talán 2026-ra végre megtalálják a megfelelő politikát – a fogyasztásközpontú ösztönzés és a szociális biztonsági háló reformjának kombinációját” – tette hozzá Xing.