Gyárakat zár be és embereket küld el egy nagyvállalat

A brit Rolls-Royce hajtóműgyártó vállalat szerdai bejelentése szerint legalább kilencezer alkalmazottját lesz kénytelen elbocsátani az 52 ezerből és üzemeket is be kell majd zárnia, hogy igazodni tudjon a repülőgépiparban a koronavírus-járvány után várható helyzethez.

A Rolls-Royce a legnagyobb utasszállító gépekhez, a Boeing B787 és Airbus A350 modellekhez gyárt hajtóműveket. Mivel bevétele jórészt az általa gyártott hajtóművek használati órái után fizetett díjból származik, a Rolls-Royce a légi utasforgalom elkövetkező években várható csökkenése miatt nagy bevételkiesésre kell hogy felkészüljön. „Hozzá kell igazítani kapacitásunkat a várható kereslethez” - mondta Warren East vezérigazgató a BBC rádiónak adott interjúban.

A Rolls-Royce bevételének - ami 2019-ben 15 milliárd font-sterling volt - mintegy fele származik a repüléstechnikai üzletágból és az elbocsátásokra is túlnyomórészt a polgári repüléstechnikai üzletágban kerül majd sor.

A teljes állomány 17 százalékát kitevő létszámcsökkentéssel a Rolls-Royce évente közvetlenül 700 millió, közvetve 1,3 milliárd font-sterling költséget takaríthat majd meg. A polgári repüléstechnikai üzletág alkalmazottainak mintegy kétharmadát Nagy-Britanniában foglalkoztatja a Rolls-Royce. A vezérigazgató bejelentése szerint a hadiipari üzletágat nem érintik majd az elbocsátások.

Véleményvezér

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos 

Különös pénzosztások az idegenforgalmi beruházások körül.
A korrupció rontja a boldogságindexet

A korrupció rontja a boldogságindexet 

Ötvenhatodik helyen a magyarok.
Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért 

Lombkoronasétány helyett ezúttal nádkoronasétány épült.
Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval

Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval 

A jogállamiság helyreállítása sok pénzt hozna.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo