Csoportszinten az alkalmazotti létszám tizedével, 112 406 főre nőtt, ami a valaha volt legnagyobb létszám a cég történetében, és az Emirates tovább folytatja toborzó tevékenységét világszerte, köztük Magyarországon is, ahol ügyfélszolgálati központot is működtet.
A fenntarthatóság az év során kiemelt helyet kapott a fejlesztésekben. Tavaly az Emirates új beszállítói és partnerségi megállapodásokat írt alá a fenntartható légiüzemanyagok (SAF) beszerzésére, melyeket Dubajban, Amszterdamban és Szingapúrban használt. A légitársaság végrehajtotta az első demonstrációs repülését A380-as óriásgépen, amely 100 százalék fenntartható üzemanyagot használt az egyik hajtóműben. Az Emirates 200 millió dolláros pénzügyi alapot hozott létre a fosszilis tüzelőanyagok hatásának a kereskedelmi repülésben való csökkentésére összpontosító K+F projektek támogatására.
2023-24-ben az Emirates együttesen 2,4 milliárd dollárt fektetett be új repülőgépek vásárlásába, új létesítmények építésébe, berendezések beszerzésébe, valamint vállalatokba és a legújabb technológiák fejlesztésébe, hogy ezekkel is támogassa növekedési terveit.
Ahmed sejk bejelentette: „Az Emirates 2024-25-ben tíz új A350-es repülőgépet fog átvenni, amellyel segítjük hálózatunk bővítését.” A kilátásokat illetően elmondta: „Az üzleti kilátások pozitívak, és arra számítunk, hogy a következő hónapokban is erős marad a légi közlekedés és az utazás iránti ügyfélkereslet. Mint mindig, most is szorosan figyelemmel kísérjük a költségeket és az olyan külső tényezőket, mint az olajárak, az árfolyam-ingadozások és a társadalmi-politikai változások okozta változékony környezet.” Emlékeztetett továbbá, hogy a dubaji kormány bejelentette az Al Maktoum nemzetközi repülőtér bővítésének következő fázisát. A 35 milliárd dolláros beruházás keretében felépülő új repülőtér az Emirates és a dnata új központja lesz.