Dubai cikkek
Miért drága a dubaji csoki?
Mi a titka?
Az Auchan is beszáll az őrületbe – mennyiségi korlátozással árulja a felkapott édességet
Akciós árral szállnak be a nagy Dubai csokoládécsatába.
Fürdik Dubai a turistákban, soha nem látott bevételek
Minden korábbi rekordot megdöntött az Emirates.
A vertikális farmok nem szüntetik meg az éhezést, de segítenek
A globális felmelegedés és a gyorsuló globális népszaporulat azzal fenyeget, hogy jelenlegi, vegyszerintenzív agrártermeléssel nem tudjuk ellátni azt a 9,8 milliárd éhes szájat, amely 2050-ben kíván élelmet a Földön. A raktárakban termőföld és napfény nélküli termesztés okos megoldásnak tűnik, de az állattenyésztés ökolábnyomának nagyságára vagy annak csökkentésére nem kínál megoldást.
Akik 2015-ben mentek el: a Nutella-mogul és szendvicsbáró
Íme listánk második része, melyben sorra vesszük az üzleti élet nagyságait, akik 2015-ben hunytak el. Egy fenntartható világért dolgoztak és értéket teremtettek, vagy a régi profithajhászó paradigmát képviselték? Döntse el Ön.
Új Kairót építenének a sivatagban
Koszos, büdös, zsúfolt és omladozó város Kairó, mégis nagy turisztikai célpont békeidőben, mert a város közelében vannak a gízai piramisok. Az egyiptomi kormány új fővárost húzna fel a sivatagban a dubai Burdzs Kalifa építtetőjével. Sokan ellenzik a tervet, mondván egy drága, csillogó-villogó város nem oldaná meg a lakhatási szegénység problémáját.
Nem aprózzák el: kétezer kilométer vasút épül a sivatagban
Közel 5 ezer milliárd forintnak megfelelő értékű vasútfejlesztési projekt indul az Arab-öböl térségében. Az Arab News című lap vasárnapi beszámolója szerint 2017-re több mint 2 ezer kilométer vasút hálózza majd be a régiót, ahol jelenleg túlnyomórészt közúton zajlik az áru- és személyforgalom.
Támadják a világ legmagasabb felhőkarcolóját
Környezetvédők támadásainak össztüzébe került a tegnap átadott Dubai-i felhőkarcoló, a Burj Khalifa. A másfélmilliárd dollárnyi befektetést felemésztő, 169 emeletes, 828 méter magas épület-monstrum kizárólag presztízs-szimbólum. És mint ilyen, több százmilliós veszteséget kénytelen elkönyvelni. Az csak hab a tortán, hogy építése és működtetése egyaránt jelentősen növeli az energiafogyasztást Dubaiban, amely már eleve a világ legnagyobb ökológiai lábnyomot hagyó állama.
Miért is aggódjunk Dubai miatt?
A világ figyelme múlt hét csütörtökön hirtelen Dubai felé fordult, miután az Egyesült Arab Emírségek második legnagyobb városa a hitelek törlesztésének átstrukturálását kérte. A csütörtökön napvilágot látott hír a világ tőzsdéit is megrendítette, a befektetők messzemenő következtetéseket vonnak le a történtek után. Az Erste elemzőinek számításaink azt mutatják, amennyiben az Emirátusok úgy dönt, hogy megmenti a Dubai World vállalatát, akkor ehhez rendelkezik a szükséges forrásokkal. Ugyanakkor ezek az események rávilágítottak arra, hogy a válság során eladósodott államok komoly kihívásokkal nézhetnek szembe.