A TISZK Központi Képzőhelye a Király Endre Ipari Szakközépiskola egykori kollégiumába és könnyűipari tanműhelyébe került. Az épület felújításakor törekedtek a célszerűségre nem csak a tanműhelyek és tantermek, de például a közösségi terek kialakítása során is.
A TISZK központi tanműhelyében hét iskola diákjai fordulnak majd meg. Az iskolarendszerű szakképzésben tanított órák száma egy tanműhelyre átlagosan heti 30 óra, a kihasználtság a 40 órás munkahéthez mérten 65 százalékos lesz. A fennmaradt időt a felnőttképzési tanfolyamok, a vállalati képzések teszik ki, melyek szükségesek a központ finanszírozásához is. A központ működése a hét intézmény számos tanműhelyét kiegészíti: egy-egy tanműhelyt átlagosan 3-4 iskola diákjai is igénybe vehetnek majd. (Januárban TISZK létrehozásáról írtak alá megállapodást Szombathelyen.)
A tanárokat is képzik
A Naszály-Galga TISZK a tanárok és oktatók folyamatos továbbképzésével is hozzájárul a magas színvonalú oktató munkához, és a korszerűen felújított, csúcstechnológiai üzemközi tanműhely funkción túl az épület helyet ad a legfejlettebb modelleket alkalmazó pályaorientációnak, a közösségi tanácsadási és információnyújtási funkcióknak, a családterápiás feladatoknak is, erősítve diákjai versenyképességét.
Iskolái az elektrotechnika-elektronika, az építészet, a faipar, a gépészet, az informatika, a kereskedelem-marketing, üzleti adminisztráció, a könnyűipar, a környezetvédelem-vízgazdálkodás, a közgazdaság, a közlekedés, a mezőgazdaság, a művészet, közművelődés, kommunikáció, a nyomdaipar, az ügyvitel és a vendéglátás-idegenforgalom szakmacsoportokban végeznek uniós színvonalú képzést, amelyet 2007/2008-as tanév második félévétől kezdődően folyamatosan terveznek beindítani.
Jobb esély a munkavállalásra
A 2008/2009-es tanévben az oktatás várhatóan már teljes mértékben az új képzési programok szerint történik. A bevezetendő képzéseknek a partneriskolák illetve a Központi Képzőhely épülete fog teret adni.
Az elképzelések szerint az itt végzett tanulók esélye számottevően nő az elhelyezkedésre, ami a piacképes gyakorlatorientált programoknak, valamint a nem hagyományos pedagógiai módszereknek és csúcstechnológiát képviselő eszközöknek köszönhető. (Már több, mint kilencezer jelentkezőt regisztráltak a Lépj egyet előre szakképzési program most induló második szakaszára.)