Elon Musk nem totojázik, megreformálja új szerzeményét, a Twittert

Mindössze két nappal azután, hogy Elon Musk megvásárolta a Twittert bejelentette, lehetővé kell tenni a felhasználóknak, hogy titkosíthassák személyes üzeneteiket.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A XXI. század a kommunikációs forradalmak évszázada lesz, ez ma már nem kérdés. Ebben az átalakulásban az egyik legfontosabb kérdés az adatvédelem. Milyen szintű legyen, ki meddig turkálhasson bele a virtuális világba, az emberek magánéletébe, privát üzeneteikbe? Elon Musk, a világ leggazdagabb embere teljes mellszélességgel a felhasználók adatvédelmi jogai mellé állt.

A Twitter végpontok között titkosítás kell, mint a Signal teszi, hogy a privát üzenetek után senki ne kémkedhessen, azokat ne lehessen feltörni.
A CNN szerint ezzel a kijelentésével Musk egy régóta tartó vitába szállt be, ami a programozók és az adatvédelmi szakemberek között folyik arról, hogy a közösségi felületeken milyen szintű titkosítást kell biztosítania a felhasználók számára. Az megfigyelhető, hogy az adatvédelemmel kapcsolatban egyre nőnek az aggodalmak. A fő kérdés, hogy vajon a nagy tech-cégek mennyi felhasználói adatot gyűjtenek össze. A Musk által említett Signal üzenetküldő alkalmazás – kulcsfontosságú funkcióként kezeli a végpontok közötti titkosítást.

Extravagáns személyiség, ez nem is kérdés (Fotó: Flickr/Web Summit)

Ez azt jelenti, hogy a kommunikációt csak a küldők és a címzettek láthatják, anélkül, hogy akár a platform üzemeltetője hozzáférhetne hozzájuk. Egyes alkalmazásoknál, például a Signalnál és a WhatsApp-nál a felhasználók alapértelmezés szerint teljes körű titkosítással rendelkeznek, addig másoknál ez csak egy lehetőség. Például a Telegram, az Instagram és a Facebook Messenger csak lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy titkosított üzeneteket küldjenek.

A Zoom videokonferencia-platform viszont gyorsan bevezette a végpontok közötti titkosítást 2020-ban, nem sokkal azután, hogy a világjárvány miatt hatalmasat nőtt felhasználóik száma.

A WhatsApp, az Instagram és a Facebook Messenger tulajdonosa a Meta bejelentette, hogy 2023-ig globálisan bevezeti az alapértelmezett végpontok közötti titkosítást az összes alkalmazásához.

A Twitternél viszont még nincs titkosítási terv, annak ellenére, hogy az iparági szakértők és a jogvédők ezt már évek óta kérik.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo