Egy amerikai cégvezér adott el magas technológiát az ellenségnek, Iránnak, letartóztatták

Az iráni kormánynak és hadseregnek nyújtott segítség vádjával tartóztatták le egy kaliforniai technológiai vállalkozás vezérigazgatóját a szövetségi hatóságok.

A szövetségi főügyészség és igazságügyi minisztérium közleménye szerint a 63 éves amerikai-iráni kettős állampolgárságú Jamshid Ghomit otthonában vették őrizetbe Newport Coast városban.

Azt hazudta, hogy örökségből jött a sok pénz
Azt hazudta, hogy örökségből jött a sok pénz
Fotó: DepositPhotos.com
A vádirat szerint a férfi vállalkozásán keresztül bűnszervezetben elkövetve „modern amerikai gyártmányú hálózati, biztonsági és kódoló berendezéseket” értékesített iráni vásárlóknak, köztük az iráni rezsim nukleáris és katonai szervezetei számára.

„A gyanú szerint Ghomi saját gazdagodását segítette elő azzal, hogy amerikai technológiával látta el Irán Atomenergiaügyi Ügynökségét, és az iráni atomprogramhoz tartozó további, szankció alá tartozó szervezeteket” – közölte John Eisenberg nemzetbiztonságért felelős szövetségi főügyészhelyettes.

A nyomozás szerint az üzletember 15 millió dollárt meghaladó összeget utaltatott át saját amerikai bankszámlájára, valamint egy további letéti számlára, és az adóhivatalnak tett nyilatkozatában azt állította, hogy a pénz forrása külföldről kapott örökség. (MTI)

 

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo