Brutálisan csökkent a kockázati- és magánbefektetők érdeklődése a magyar piac iránt

A jövőbeli befektetések céljára 2022-ben összegyűjtött friss tőke értéke megközelítette a 70 millió eurót, ami lényegesen alacsonyabb érték az előző évihez képest. A visszaesés mértéke brutális, 85 százalék körüli.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) az Ernst&Young-gal (E&Y) közösen készített 2022 évi jelentése szerint 2022-ben 184 tranzakció keretében a magyarországi cégek több mint 250 millió euró értékű kockázati- és magántőke-befektetésben részesültek hazai és külföldi alapoktól.

2022-ben a hazai és a külföldi befektetők 184 tranzakcióban mindösszesen 250,2 millió euró értékű kockázati- és magántőkét fektettek be magyarországi vállalkozásokba. Ez a tranzakciók számát tekintve 24,3 százalékos csökkenésnek, a befektetett összeget nézve 8 százalékos növekedésnek felel meg 2021-hez viszonyítva. Ennek eredményeképpen az átlagos tranzakció mértéke 2021-ről 2022-re 43 százalékal nőtt. Az éves statisztikai jelentés szerint a tavalyi kockázati tőkebefektetések összértéke a második legmagasabb volt az elmúlt 10 évben.

A céltársaságok életfázisát vizsgálva elmondható, hogy az összes befektetés 33 százalékában, azaz a 184-ből 61 esetben növekedési fázisban lévő cégek jutottak forráshoz. Az ügyletek 30 százaléka kivásárlás volt, 20 százalékában start-up, 9 százalékában késői fázisú, míg 7 százalék magvető fázisú vállalatokba történt a befektetés.

Az átlagos befektetett összeg 1,36 millió euró volt, amely 43 százalékkal haladta meg a 2021-es 951 ezer eurós értéket.

2022-ben a hazai vállalatokkal lebonyolított tranzakciók esetében 2 szektor dominanciája volt megfigyelhető: a teljes befektetési érték 56 százaléka, illetve az összes tranzakció 51 százaléka az információtechnológia és kommunikáció (ICT) valamint üzleti termékek és szolgáltatások területén valósult meg. A legnagyobb mértékű tranzakciókat az építőipar, valamint a pénzügyi &biztosítási szektorban láttuk; előbbinél 6,3, utóbbinál 2,8 millió euró értékben.

Véleményvezér

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.
Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo