A földrajzi bontást tartalmazó statisztikák azt mutatják, hogy immár csak két olyan régió van az országban, ahol a fizikai átlagórabér szintje nem éri el a 2000 forintot: a Dél-Dunántúlon és Észak-Magyarországon egyaránt 1900 és 2000 forint között alakul ez az érték. Felfelé a Közép-Dunántúl, illetve a fővárost is magában foglaló Közép-Magyarország emelkedik ki a mezőnyből: az előbbi régióban a 2400 forintot közelíti az órabérek átlagos nagysága, az utóbbi területeken pedig ez az érték már a 3000 forintos szint körül mozog.
„Bár a tavalyi 13,5 százalékos mértéktől messze elmarad, a 7,9 százalékos éves bérnövekedési ütem továbbra is több mint 3 százalékos reálbérnövekedést biztosít – mondta Hamrák Viktor, a Trenkwalder szolgáltatási igazgatója. – Ennek ellenére a közelmúltbeli felmérésünk azt mutatja, hogy a munkavállalók jelentős része az előző időszak tapasztalataira építve nagyobb mértékű béremelést vár el a munkáltatójától. A hazai cégek emiatt kettős nyomás alatt vannak: miközben a fluktuáció elkerülése érdekében kezelniük kell ezt a dolgozói elégedetlenséget, a jelenlegi gazdasági környezetben többségük számára egyszerűen nem kigazdálkodható egy kétszámjegyű mértékű béremelés.”
A Moore Hungary ezzel egy időben több mint 60 nemzetközi cég hazai leányvállalatánál dolgozó közel 500 középvezetőnek a béradatait vizsgálta meg. A 800 ezer és 1,2 millió forint közötti havi bruttó fizetési sávban dolgozó alkalmazottak esetében a béremelkedés mértéke 2025 második negyedévében átlagosan 7,3 százalék volt az előző év hasonló időszakához viszonyítva.