A klasszikus alapok is infláció fölött hoznak
A legalacsonyabb hozam az idén a jellemzően döntő részben állampapírokat tartó klasszikus portfóliókban van. Az Aranykor ezúttal is megverte a mezőnyt, 8,82 százalékos hozamot ért el az alapja, a többi klasszikus portfólió 4,28-6,08 százalék között emelkedett.
Az árfolyam-emelkedés mérték attól is függ, mennyi hosszú és mennyi rövidebb lejáratú állampapírt vásároltak a pénztárak. Vannak olyan pénztárak, amelyeknél több alacsony kockázatú portfólió is van, az egyik a “klasszikus”, amely valamivel hosszabb állampapírokat tart, a másik pedig egy kimondottan kockázatmentes, pénzpiaci alap. Utóbbiak árfolyama kevésbé emelkedett az idén, de a reálhozam eddig mindenhol megvan - hívja fel a Herman Bernadett, a Bank360.hu szakértője.
A magánnyugdíjpénztárak is jó formában vannak
A harmadik negyedév végére két magánnyugdíjpénztár maradt a hazai piacon. A Szövetség a Horizontba olvadt be, a Budapest és az MKB Nyugdíjpénzár magán ága szintén összeolvadt az MBH-s fúziók után. A jegybanki adatok alapján a megmaradt két pénztár mindegyik portfóliója szépen teljesített. A magánnyugdíjpénztáraknál a növekedési alapok a legnagyobbak, a Budapestnél ennek az árfolyama 11,46, a Horizontnál 11,13 százalékot emelkedett.
Nyugdíjszerviz: a részvétel ingyenes, jelentkezzen most!
A Horizont kiegyensúlyozott alapja 8,23 százalékos pluszban állt szeptember végén, a Budapesté csaknem 7 százalékosban, a Horizont klasszikus alapja 6,24, a Budapesté 4,65 százalékot emelkedett. A magánnyugdíjpénztáraknál a tagok számára különösen fontos, hogy a hozamok az infláció fölött alakuljanak, mivel, ha vissza akarnak lépni az állami nyugdíjrendszerbe, hogy 100 százalékos állami nyugdíjat kapjanak, ezt a reálhozamot visszaigényelhetik.