Alternatív egészségügy: ember lett a betegből

Miközben az állami egészségügy finaszírozási, szervezési és foglalkoztatási gondokkal küszködik, a társadalombiztosítás egyre nagyobb forrásait emészti fel, ám működőképessége romlik, kiépült egy merőben más felfogású, más anyagi és szemléleti alapon működő egészségügy. Nevezzük el alternatív egészségügynek. Ez az állami egészségügyi intézményekből és magánpraxist folytató magánorvosi rendelőkből, valamint a magánkórházakból és az abban dolgozó orvosokból összeálló új rendszer egyaránt alkalmazza a hagyományos orvoslás módszereit, eszközeit és a természetgyógyászat immár elfogadottá, hivatalossá vált gyógymódjait is.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az alternatív egészségügyi rendszert egy egyre erőteljesebb és terjeszkedő igény hívta életre és tartja fenn, mégpedig túlnyomó többségében társadalombiztosítási hozzájárulás nélkül, adózott forintokból: az állami egészségügyi ellátást valamilyen oknál fogva igénybe venni képtelen, igényes, jó egzisztenciájú emberek, valamint a munkatársaik egészségi állapotára figyelő cégek igénye. De a nyomukban ott vannak azok a széles tömegek is, akiknek pénztárcája ugyan sovány, de paraszolvenciára szánt pénzüket inkább oda adják, ahol egészséget is kapnak.

Cél: megelőzés és jó kondíció

Az alternatív egészségügy szolgáltatói: állami kórházak speciális osztályai, fizetős ellátásai – ahová nem körzeti orvosi beutalóval lehet bejutni –, szakorvosok magánpraxisai, magánkórházak, -klinikák általában komplett egészségügyi szolgáltatással, valamint tisztán természetgyógyászatra alapuló csoportosulások, orvosi ellenőrzés és diploma mellett.

Az új egészségügyi rendszer tagjainak a szemlélete is erőteljesen megkülönböztethető a hagyományoséitól. Nem a beteg gyógyítása a cél, hanem az egészséges, életerős ember erejének, fittségének, kondíciójának, ellenálló képességének megtartása, a betegségektől való megóvása.

Gyógyításuk eszköztárában a kémiai, vegyszeralapú gyógyszereket egyre inkább kiszorítják a táplálékkiegészítők, a természetes anyagok, az étrendkontrollok, valamint a fizikai állapot javítására szolgáló mozgásterápiák.
Ebben az egészségügyben a páciens nem beteg, hanem ember. S nem azért, mert pénze van. S ez az egészségügy nem kap egyetlen fillért sem a társadalombiztosító kasszájából.

Új gyógyításszolgáltatási szerkezet

Az alternatív gyógyászatban részt vevők intézményi és szereplői összetétele igen színes. A természetgyógyászat hitelének és elismertségének megerősödésével egyre inkább kirajzolódni látszik a tipikus gyógyításszolgáltatási szerkezet. Példák sokaságával lehetne alátámasztani a ma hiteles és a panaszokkal rendelkező emberek bizalmát megnyerő összetételt: az orvos–természetgyógyász párosítást. A Medic-Poliklinika, a Calendula 2000, az Egészségház 2001, a Dual-Med, az Egészségmegőrző Centrum, a Vitapharm Klinika, a Perfekt Medical, az ARS – és még sorolhatnánk tovább az egészségügyi szolgáltató intézményeket, magánvállalkozásokat – együtt kínálja a hagyományos orvosi szolgáltatásokat a természetgyógyászat, illetve a holisztikus gyógyításfelfogás legújabb vívmányait felvonultató energetizáló módszerekkel.

A kínálatban egymás mellett, egyenrangú szerepet kap a belgyógyászat, a fogorvoslás, a nőgyógyászat, a tüdőgyógyászat, a homeopatátia és a gyógymasszázs, az EKG és a jóslás, a számmisztika, a pszichiáter és a kineziológus, a fogyókúraprogram, az étkezési tanácsadás, a pánik-, félelem- és stresszoldás, a gyógyítás biorezonanciával, mágneses terápiával, kiropraktikával, manuálterápiával, a biológiai fogászat, a méregtelenítés, salaktalanítás, a sóbarlangterápia, a gégészet. A diagnosztikát nem a belgyógyász végzi, hanem diagnosztikai gépek, amelyek a páciens teljes egészségi állapotát, szervezetének ásványianyag-tartalmát, vitaminszegénységét, vérképét, savas vagy lúgos összetételét, gombákkal, vírusokkal terheltségét, neurológiai állapotát, gyermekkori betegségek nyomát feltérképezi. Nem kell hozzá több héten át kórházi vizsgálatok tömegén átesni, sorban állni, vizelettel a kezünkben folyosókon szégyenkezni, leletekért kuncsorogni ablakok előtt.

A számítógépes diagnosztikai gépek legkorszerűbb változatai nemcsak testi, lelki és szellemi állapotunkról adnak azonnali, teljesen átfogó képet, hanem segítenek az orvosnak a gyógymódok megtalálásában is. Az eszközök többségét homeopátiás gyógyszerekre programozzák be, de némelyik fajtája biomagnetizálással gyógyításra is képes. (A szervezet mágneses energiaterének megbomlottságát, ami maga a betegség, segít visszaállítani.)

Spontán reform

A kötelező üzemorvosi ellátás bevezetése paradox módon erősen besegített az egészségügy eme, e cikkben vázolt, spontán reformjához.
Az történt ugyanis, hogy a magánklinikák is igyekeztek egyre több céggel szerződést kötni, s a kötelezően előírt szűrésen kívül orvosi szolgáltatásaikat intézményesen árulni a velük szerződéses viszonyba került cégek dolgozóinak.

Sokan közülük a közvetlen környezetükben székelő cégeket szisztematikusan dolgozták meg, kihasználva a közelség előnyeit. A Perfect Medical Prevenciós Központ ennél is szervezettebb ügyfélépítést hajtott végre. A budaörsi irodacentrumba települt, a sok nagy és kis cég irodaházainak pontosan a mértani közepébe. Nemsokára megnyitja Váci úti klinikáját is, folytatva a mindenki számára csak előnyöket hozó üzleti stratégiát. Abból indultak ki, hogy egészségünk, életerőnk fitten tartása az egyénnek és a munkaadónak lehet elsősorban az érdeke.
Természetesen a munkavállalók egészséges lelki, szellemi és testi kondíciójában rejlő munkaadói érdekeltségről még sok helyütt meg kell győzni a vezetőket. Az alternatív egészségügyben dolgozók azonban tudják, hogy a meggyőzés, a holisztikus szemléletű egészségfelfogás elterjesztése ugyanúgy a feladatuk, mint a gyógyítás. A Perfect Medical emeletén, a belgyógyász feje fölött folyik a lelket felpezsdítő, szellemet megnyugtató hastáncolás, tornászás, masszírozás, jóga, callanetics torna. S ez a hagyományos orvoslást művelő, annak tudományát tanuló orvosoknak sincs ellenére a földszinten.

Szemléletváltás

S ez utóbbi szemléletformálás, ami az alternatív gyógyászatban részt vevő orvosokkal elkövetődött, talán a legnagyobb eredménye az új világnak.
Egyre több orvos dönt úgy, hogy megtanulja például a homeopátiát, hogy másképpen szemléli az emberi testet, mint pusztán sejthalmazt, megismeri a meridiánvonalakat, azok pontjait, és akupunktúrával is kiegészíti gyógyító tárházát. Egyre több orvos iktatja ki eszköztárából az antibiotikumokat, a fülszúrás drasztikus műveletét, mert az elfelejtett, s újonnan felfedezett gyógymódok által kitapasztalta, mennyivel emberbarátabb és hatásosabb a fülgyertyázás. Szembesülve a emésztőrendszeri candidabetegséggel, s annak a mértéktelen antibiotikumozással való összefüggésével, inkább a méregtelenítés és a salaktalanítás, valamint az étrendterápia mellett dönt.
Egyre gyakrabban halljuk orvosok szájából, hogy a betegségeknek stresszeredete, tehát lelki oka van. Úgy hírlik, hogy az orvosi egyetemeken természetgyógyászati tanszékek nyíltak. A tankönyvekbe már bekerül az a nagy igazság, amellyel valahol a tudatunk mélyén mindig is tisztában voltunk, de a XX. században elfelejtettünk: „Valamennyi betegségünk nemzőatyja a tudatunk, szülőanyja pedig a táplálkozásunk.”
Az állami egészségügyi intézmények mérhetetlen nyomora és szervezetlensége is rákényszerítette az orvostársadalmat, hogy a „fizetős, divatos” egészségügyi szolgáltatások felé forduljon, s az intézényen belül, annak szakmai és technikai kapacitását kihasználva, pénzes egészségügyi szolgáltatásokat nyújtson. Sok kórházban, így például a MÁV Kórházban is folyik a menedzserszűrés. A kórház viszonylag fejlett technikáit állítják szolgálatba. A szűrésben részt vevő orvosok kvázi-magánpraxisban, a kórháznak bérleti díjat és betegek után kvótát fizetve végzik a prevenciós vizsgálatokat.

Szintén az alternatív egészségügy intézményrendszeréhez tartozik az az érdekes képződmény, amit hívhatunk orvosi logisztikai szolgáltatásnak is. Miszerint 20-30 különböző helyen és különböző felkészültségű orvosokból álló csoport szaktudására számítva, a beteget elindító orvos gyorsan, hatékonyan, rövid időn belül, magas színvonalat garantálva megszervezi a beteg teljes feltérképezését és gyógyítását.

Vége már a gyors lefogyást garantáló csodaszereket áruló szélhámosoknak. Orvosaink, akikre még mindig jobban hallgatunk, mint a szülőanyánkra, ugyanis rájöttek arra, hogy étkezésben, életformaváltásban, a hízás pszichés eredetű okainak megszüntetésében van a megoldás. S nekik elhisszük. Ha az orvos sárgarépát, teljes őrlésű gabonából készült kenyeret, tiszta vizet és olivaolajat ír fel gyógyszer helyett, engedelmeskedünk. Ha ismerősünk meséli, hogyan szüntették meg kövérségét hókuszpókusszal, arra csak legyintünk.

Áldozni is hajlandók

S nem létezne az új egészségügyi intézményrendszer, ha nem szélesedne azok köre, akik az állami egészségügytől elfordulva egyre nagyobb számban fordulnának ide. Az emberek ugyanis szintén nagy szemléletváltáson esnek át: látván a hagyományos orvoslás korlátait, nem kapván gyógyulást tipikusan civilizációs betegségeikre (allergia, candida, emésztőrendszeri betegségek, pánikbetegségek stb.), érezvén, hogy testi bajaiknak sokkal mélyebb oka van, mint hogy egy recepttel elintézhető lenne, s inkább áldoznak anyagiakat.
Az állami egészségügyi ellátás igénybevétele sem ingyenes, sőt egyre drágább. S a sok paraszolvenciáért cserébe lepusztult helyiségekben való várakozást, személytelen bánásmódot, időpazarló és embert próbáló szervezetlenséget kapnak. Gyógyulást pedig egyre kevésbé, vagy csak átmeneti időre.

Bátran kimondhatjuk, hogy az egyre erőteljesebben kiépülő alternatív egészségügyi ellátás emberibb arculatú, hatékonyabban gyógyító és segítő. Igaz, hogy egyelőre csak a viszonylag tehetős emberek számára hozzáférhető, de ezeknek az embereknek a munkaképességén, termelőképességén, kreativitáskészségén múlik a gazdaság állapota is. Teljesítményük, erejük csappanása a társadalombiztosításba befolyó pénzek csökkenéséhez is vezetne. Abból pedig gyógyítani kell az állami kórházak, intézmények látogatóit: a szegény, rokkant, nyugdíjas emberek széles tömegét.

Létezik egy igen ügyes finanszírozási megoldás, amelyet a Perfect Medical talált ki. Tíz–tizenöt orvos egészségpénztárat hoz létre, s az abba befizető cégek és munkatársaik a klinikától ingyens orvosi ellátást kaphatnak. Igaz, hogy az egészségpénztárba befizetett összeg a kötelező tb-befizetések fölött terheli pénztárcánkat. De helyi és kisközösségek, valamint az azokra települő gyógycentrumok és egészségkasszájuk szintjén megvalósulhat a másodlagos ingyenes egészségügyi ellátás.

Megjelent a Piac és Profit üzleti magazin 202. októberi számában

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo