A válság kapcsán napvilágra került információk és az aggodalmak az érzelmeket és az előítéleteket is felkavarják. A Financial Times (FT) kedden közölt átfogó felmérése szerint az európaiak és az amerikaiak nagy többsége megveti az üzleti vezetőket, túlfizetettnek tartja őket, és visszavenné tőlük a nagyvonalú nyugdíj- és prémiumjuttatásokat, ha az adott cég állami tőkejuttatásra szorult. A londoni üzleti napilap a Harris közvélemény- és piackutató céggel közösen Nagy-Britanniában, Franciaországban, Olaszországban, Spanyolországban, Németországban és az Egyesült Államokban tette fel körkérdéseit. A válaszokból kiderül, hogy a megkérdezettek jelentős többsége egyszerűen etikátlannak tartja a vállalatvezetőket.
Dollármilliók
Az AFL-CIO szakszervezeti szövetség nem csupán az alapfizetéseket, hanem a teljes javadalmazási csomagokat nézte a vezérigazgatói posztok esetében, beleértve az olyan részvényopciós csomagrészt, amit beígértek, de még kedvezményezettje esetleg nem hívta le. (Ennek alapján közölték például a tőzsdefelügyelet felé a Citigrouptól, hogy 11 millió dollárt kapott a vezérigazgató, jóllehet 38 millió dolláros csomagra volt jogosult tavaly)
Összesen 946 nagyvállalati vezérigazgatói javadalmazást vizsgálva a szakszervezeti szövetség úgy számolta ki, hogy 480 közülük többet kapott, mint 2007-ben, és 463 vezetőnek fizettek kevesebbet. Az alapfizetés növekedésének átlaga 7 százalékos, a többi javadalmazásé 13 százalékos volt, és azok, akiknek pénze növekedett, átlagban 5,4 millió dollárral lettek gazdagabbak, míg a javadalmazásuk csökkenését elszenvedőknek is átlagban 3,9 millió dollár jutott a tavalyi év után.