Zöld-Nagy Viktória elmondta: a 4,5 milliárd forint keretösszeggel meghirdetett pályázat keretében a vállalatok 500 ezer és 20 millió forint között igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást önerő igénye nélkül.
A támogatásból a cégek többek között munkavédelmi eszközök beszerzésére, valamint a munkahelyi környezet korszerűsítésére pályázhatnak. A támogatás mértéke legfeljebb 1 millió forint lehet fejlesztéssel érintett munkavállalónkként, eszközönként pedig maximum 2 millió forint.
A rekordmagas foglalkoztatás mellett a kormánynak figyelni kell a munkakörülmények javítására: a program hozzájárul a biztonságosabb és fenntarthatóbb hazai munkaerőpiac kialakításához.
Az uniós társfinanszírozású, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) keretében megvalósuló projekt három főbb tevékenységi elemre épül: a munkavédelmi fejlesztések támogatására, a hatósági ügyintézés támogatására, valamint a hatósági képzési programra.
Zöld-Nagy Viktória a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában arról is beszélt, hogy a munkavédelmi eszközbeszerzési program kiegészíti a kkv-kat célzó más munkaerőpiaci programokat valamint a Demján Sándor Program vállalkozásokat segítő elemeit.
A munkakörülmények fejlesztését támogató program teljes 4,5 milliárd forintos keretének 65 százalékát a négy leghátrányosabb helyzetű régióban hirdetik meg. A pályázatokat a dél-alföldi régióban szeptember elsejétől, a másik három régióban (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Dunántúl) pedig szeptember 15-tól nyújthatják be a cégek.
(MTI)