Ezen az úton a legnagyobb akadály a forint gyengülése lehet, ami miatt jelenleg azonban senki nem aggódik. Az MT tagok kommentárjai és tettei alapján a 270-290 Ft-os euró sáv lenne kívánatos, nyilvánvalóan az alacsonyabb kamatlábakkal való hazai konjunktúra támogatását preferálva a hosszabb távú inflációs kihívásokkal szemben. Az infláció e szempontból nagyon jóindulatúnak tűnik, belföldi árnyomás nincsen és a forint ereje a közeljövőben szintén az MT kezére játszik. Így aztán - a forint árfolyamát, vagy szélesebb értelemben a hazai tőkepiacot érő sokk kivételével - nem marad látható akadálya annak, hogy akár már idén, vagy 2010 elején elérjük a 6%-ot.
Ugyanakkor a Concorde elemzői egy kicsit aggódnak ezen alacsony kamatláb fenntarthatóságát illetően. Ugyan jelenleg a hangulatban mérhető nemzetközi rally jó hátteret biztosít a gyors monetáris enyhítésre, a tisztán látható kockázatok a magyar makrohelyzettel kapcsolatban bőséges munícióval szolgálnak egy potenciális árfolyam-volatilitáshoz a jövőben. Lehet, hogy ez nem befolyásolja majd a monetáris politikát, azonban az alacsonyabb kamatprémium felnagyíthatja a potenciális volatilitást, miközben a központi bank nem vívott ki magának határozott anti-inflációs hitelességet, ami nehéz időkben ártalmas lehet.
A jegybanki alapkamat alakulása 2008 január -2009. november (%)
„Többször hangsúlyoztuk, hogy a hosszabb távú hozam-, és kamatkörnyezet várakozásunk alátámasztja a jelenleg látott kamatcsökkentéseket és a hozamgörbe hosszabbik oldalának csökkenését (2010 végi alapkamat várakozásunk 6,0%, 10 éves hozam várakozásunk 6,5%). Ugyanakkor a konvergencia tempója számunkra nagyobbnak látszik az inflációs fundamentumok, a költségvetés fenntarthatósága és a konjunktúra kilátások javulásának sebességénél." - írja a Concorde elemzésében, ami szerint elemzői úgy gondolják, hogy a globális befektetési hangulat romlása megnövelheti a volatilitást és ismét kihangsúlyozhatja a hosszabb távú strukturális és költségvetési tényezők fontosságát.