Az adatok az egyes országokban foglalkoztatottak átlagos számán alapulnak, ami azt jelenti, hogy a teljes és részmunkaidős munkavállalókat is magában foglalja. A számok az OECD (Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet) 38 tagállamának munkaóráit mutatják. Magyarország a 14. helyen.
A rangsor élén három amerikai ország található: Mexikó, Costa Rica és Chile.
Lehetséges okok
Gazdasági szerkezet: A munkaerő-intenzív iparágak, mint például a mezőgazdaság, nagy szerepet játszanak gazdaságukban
Szociálpolitika: Lehetséges, hogy ezekben az országokban kevésbé kiterjedt a szociális háló. Ez azt jelenti, a munkavállalók többet dolgoznak azért, hogy kompenzálják az állami támogatás hiányát
Alacsonyabb bérek: Az alacsonyabb átlagbérek ezekben az országokban arra késztethetik az embereket, hogy hosszabb ideig dolgozzanak életszínvonaluk javítása érdekében
A rangsor alsó végén számos európai ország találhatók, különösen a fejlett gazdaságúak. Az Európai Unióban (EU) minden munkavállalót évente legalább négy hét fizetett szabadság illeti meg.
Ez éles ellentétben áll az Egyesült Államokkal, amely a világ egyetlen fejlett gazdasága, ahol nem jár garantált fizetett szabadság a munkavállalóknak.
Figyelemre méltó Görögország helyzete, amely 1897 átlagos éves munkaórával a negyedik helyen végzett. Az ország a gazdasági növekedés fellendítéséért küzd. A 2009-es adósságválság óta több mint 500 ezren hagyták el az országot. Nemrég jelentették be, Görögország megengedi bizonyos munkaadóinak, hogy hatnapos munkahetet vezessenek be.