A rendezvényen Palkovics László technológiai és ipari miniszter hangsúlyozta, hogy a villamosenergia-rendszer egyensúlyának fenntartásához és a csúcsidőszaki fogyasztás kiszolgálásához elengedhetetlen az energiatárolási kapacitás fejlesztése, vagyis "az irány jó és egyezik a kormányzati szándékkal". Ennek megfelelően a több mint egymilliárd forintos beruházást az állam is támogatta.
A tárcavezető kiemelte, hogy Magyarország nem áll rosszul energetika terén, jelentősen nőtt például a naperőművek által termelt villamos energia hányada a teljes energiamixben, ezzel az elmúlt időszakban Magyarország a harmadik legnagyobb növekedést produkálta Európában Lengyelország és Finnország után. Megjegyezte, hogy ez csak a kezdet, sok a teendő még, mert a fotovoltaikus rendszerek elterjedésével sok fejlesztésre van szükség, többek között az energiatárolás területén.
Palkovics László arról is beszélt, hogy a kiegyenlítést szolgáló tárolókapacitások fejlesztése mellett a villamos energiahálózat irányíthatóságának javítása, valamint a megújuló erőművek és meglévő erőművek fejlesztése is kiemelt cél.
A miniszter emlékeztetett arra, hogy Magyarország 1990-től 2020-ig 34 százalékkal csökkentette üvegházhatású gázkibocsátását, 2030-ra az 55 százalékot szeretnék elérni, 2050-re pedig a karbonsemlegesség a cél. Ehhez e jelenlegi energiafelhasználás 35-40 százalékát kitevő földgáz-felhasználást is csökkenteni kell megújuló energiaforrások alkalmazásával, mert a cél 2050-ig az arány 10 százalékra csökkentése, ami itthonról is kitermelhető, de a biogáz termelés fokozásával is biztosítható.