A járműmegosztó társaságok által üzemeltetett, rövid távon bérelhető járművek esetében jóval nagyobb például a hidegindítások száma, ami aránytalanul sokat árthat a motornak és néhány más alkatrésznek, így ezek az eladáskor nem olyan megbízhatóak, mint az elvárható lenne. A valaha taxiként működtetett autók az átlagosnál nagyobb futásteljesítményről vagy akár az elhasználódott belső térről – különösen a kopott hátsó ülésekről – is felismerhetők. Tekintve, hogy a taxisok többsége városi forgalomban közlekedik, a vásárlóknak érdemes alaposan ellenőrizniük a fékrendszert és a felfüggesztés alkatrészeinek állapotát.
Lopott autók
A lopott járművek túlnyomó többsége bontás után, alkatrészként kerül a feketepiacra, de az is előfordul, hogy egy-egy autó apróhirdetésekben vagy közösségi oldalakon bukkan fel. Ha lopott járművet vásárolunk, napokba vagy akár hetekbe is telhet, mire visszaszerezzük a pénzünket. A járműtörténeti jelentésekből viszont azonnal kiderül, ha bejelentették, hogy az autót ellopták.
Gyanús fizetési rendszerek
Intő jelnek kell tekintenünk, ha az eladó kijelenti, hogy nem fogad el banki átutalást, és inkább a Western Union vagy egy ahhoz hasonló szolgáltatáson keresztül történő fizetést részesít előnyben. Hamis személyazonosító igazolványokkal ugyanis a csalók hozzájuthatnak a pénzünkhöz, az autót viszont soha nem fogjuk látni.