Eltitkolt múltú, importált autók
Az eladók néha szándékosan elfelejtenek említést tenni egy jármű külföldi előéletéről, pedig ez az információ akkor is értékes lehet – sőt meghatározó szerepet játszhat a vételi döntésben –, ha az autót öt vagy akár már nyolc évvel korábban importálták. Gépjárműveket viszonylag egyszerű és olcsó külföldről behozni, ezért sok autó talál gazdára más országban, mint ahol forgalomba helyezték. A határokon átnyúló tranzakciók során azonban a futásteljesítmény könnyen manipulálható, a károk egy része pedig eltitkolható.
Facebook Marketplace
Manapság különösen népszerűek a hamis autóalkatrész-hirdetések a Facebook Marketplace-en. Gyakran találni olyan eladót, aki rendkívül jó áron kínál például gumiabroncsszettet vagy egy ritka karosszériaelemet egy népszerű autómodellhez. A hirdető azonban arra kéri a vevőt, hogy utalja át a pénzt, ezután nyoma vész. Sajnálatos módon a Facebook piactéren nincs megfelelő minőség-ellenőrzés, és ügyfélszolgálati támogatás sem vehető igénybe, ezért a vásárlóknak rendkívül óvatosnak kell lenniük, és csak a termékek személyes megtekintése után szabad átadniuk pénzt az eladónak.
A kilométerszámláló manipulálása
Gyakori módszer, hogy az ügyeskedő eladók meghamisítják a járművek futásteljesítményét, és így próbálják meg növelni az eladásra kínált jármű értékét. A régebbi autók kilométeróráját mechanikusan, az újabb járművekét a hozzájuk csatlakoztatott diagnosztikai eszközökkel módosítják. A visszapörgetett kilométeróra-állású autók így látszólag kevésbé elhasználtak, mint a valóságban, de az új tulajdonosra nagyobb kockázat hárul: a járműnek komolyabb mechanikai problémái is lehetnek, ráadásul jóval többet fizetett érte, mint amennyit ténylegesen ér.