A témában nagyszabású konferenciát rendez október 1-jén a Klasszis Média Budapesten.
Fenntarthatóság 2024 – ESG: a szabályozási kihívástól az üzleti lehetőségig
Jöjjön el és hallgassa meg a téma legjobb szakértőit, ismerje meg a vállalatok és a pénzügyi szektor legjobb gyakorlatait! Vegyen részt a Klasszis ESG díjak átadásán!
Részletek és jelentkezés >>
A vállalati működéshez kapcsolódóan az elmúlt évek egyik leggyakrabban használt kifejezésévé vált az ESG (Environment, Social és Governance = környezet, társadalom és irányítás). Bár leggyakrabban ezt a fenntarthatóság szinonimájaként emlegetik, a gyakorlatban egy rendkívül széles szabályozási spektrummal rendelkező keretrendszert jelent, aminek célja, hogy az egyes kötelezettségeken keresztül objektív képet mutasson az érintett vállalatok fenntartható és környezeti, társadalmi, irányítási szempontból tudatos gazdálkodási tevékenységéről.
„A Magyarországon, Európában az elsők között megszületett és idén életbe lépett ESG törvény alapján még csak egy szűk nagyvállalati kör érintett a fenntarthatósági jelentés és ESG beszámoló készítési kötelezettségekben, amit a 2024-es tevékenységük alapján 2025-ben kell megtenniük. De jövőre nagyot változik a helyzet. Amíg a 2024-es év vonatkozásában az úgynevezett érintetti kör egy alig százas nagyságrendet tesz ki, addig jövőre már több mint ezer nagyvállalat lesz kötelezett arra, hogy a 2025-ös tevékenységéről fenntarthatósági jelentést és ESG beszámolót készítsen. Ezért azt tapasztaljuk, hogy a 2025-ben az érintetti körbe kerülő cégek már most, az ősz folyamán megkezdik az érdemi felkészülést az új kötelezettségeknek való megfelelésre. Mindezek mellett pedig fontos kiemelni azt, hogy az elkövetkező években a kkv-szektor szereplőit is bevonva még tovább növekszik majd az érintettek köre.”