A brüsszeli csúcsvezetés a korruptabb vagy a magyar?

A kérdést Orbán Viktor miniszterelnök hozta elő, amikor közölte, lassan annyi korrupt EP-képviselő kerül rács mögé, hogy futballcsapatot lehetne belőlük létrehozni.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ha az arányokat vizsgáljuk akkor a következő számokkal kell szembesülnünk. Az Európai Parlament 705 főből áll, tehát a hat gyanúsítottal nem lépik át az egy százalékos küszöböt. A magyar érintetti kört sokkal nehezebb kiszámolni, mert az elmúlt években rengeteg átcsoportosítás történt ide-oda. A Népszava adatait figyelembe véve összesen 12 ezren dolgoznak ma a minisztériumoknál és mivel éppen 12 minisztérium van, átlagosan tárcánként ezer emberrel számolhatunk. Így talán akkor állhatunk a legközelebb a valósághoz, ha az érintett három kormányzati szervezetnél 3 ezer fősre saccoljuk az érintettségi kört. Az 56 fő gyanúsított ebből az ismeretségi hálóból bukkanhatott elő, szóval a fertőző képessége a magyar csúcsintézményeknek 2 százalék felé közelít.

Mindennél talán nagyobb probléma, hogy Brüsszelben az eset kirobbanását követően azonnal reformokról döntöttek. A cél, az Európai Parlament feddhetetlenségének, függetlenségének és elszámoltathatóságának, valamint a külföldi beavatkozás elleni küzdelem megerősítése. Ehhez képest nálunk zéró reform, vagy változtatás. Így például hiába ül Schadl György több mint egy éve börtönben, még mindig ő Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) elnöke. Még nagyobb baj, hogy eddig nálunk a rendszerváltás óta minden kormányfő a korrupció visszaszorítását ígérte. Ehhez képest, amennyit most látunk a korrupcióból a magyar igazságszolgáltatáson keresztül az sem kevés, így érdemes feltenni a kérdést, mi a helyzet a látens korrupcióval? És sajnos van bőven nagyon gyanús eset ezen a területen is. Elég talán Mészáros Lőrinc egykori gázszerelő példátlan meggazdagodására utalni, vagy a jegybankelnök fiának ügyeire.

Véleményvezér

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között 

A közélet újabb mélypontjához értünk, persze keresztény szellemben.
Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.
Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo