Nógrád vármegyében jelentősen lelassult a munkaerőfelvétel, ahol 30,1 százalék-kal kevesebb betöltésre váró pozíciót hirdettek meg a vizsgált időszakban. A térségben leginkább a fizikai, segéd, betanított munka (-66,7 százalék), valamint a szakmunka (-46,4 százalék), illetve a gyártás és termelés (-35 százalék) területén kínált lehetőségek szűkültek be év-év összehasonlításban.
Nógrádot Heves vármegye követi hirdetésszám csökkenésben (-22,7 százalék), majd Vas (-14,1 százalék), Komárom-Esztergom (-13,2 százalék), Győr-Moson-Sopron (-12,4 százalék) és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye (-11,8 százalék).
Somogy vármegyében több emberre volt szükség, leginkább a szállítás, beszerzés, logisztika terén
A munkaerőigény Somogy vármegyében erősödött leginkább (+12,7 százalék), ahol a szállítás, beszerzés, logisztika, a HR és munkaügy, a mérnöki területek, valamint az értékesítés és kereskedelem kategóriákban kerestek több embert az előző év végéhez képest. Az adminisztráció, asszisztens és irodai munka, a vendéglátás, hotel, idegenforgalom, illetve a gyártás, termelés terén pedig csökkent a toborzás intenzitása a térségben.
A feladott hirdetések számában a második legnagyobb gyarapodás 11,6 százalék-kal Hajdú-Bihar vármegyében történt, ahol a gyártás, termelés, az IT programozás, fejlesztés és a bank, biztosítás, bróker számított a top három területnek, a leginkább csökkenőnek pedig a mezőgazdaság, környezet, az IT üzemeltetés, telekommunikáció és a szállítás, beszerzés, logisztika.