2. Átláthatóság, hatékony munkaszervezés, kommunikáció
Az innovatív alapanyagok felhasználása új eljárásokat igényel, ezért létfontosságú a tervek és más információk gyors megosztása az építési folyamat valamennyi résztvevője között. Az anyagpazarláshoz vagy a már beépített szerkezetek cseréjéhez vezető hibák, félreértések, jelentősen ronthatják a projektek környezeti hatását, ellehetetlenítik a nettó zéró kibocsátási cél elérését. A fenntarthatóság biztosítása egy összetett építkezésen nem mindig egyszerű, de a digitális eszközök használata jelentősen megkönnyíti a folyamatok kézben tartását, dokumentálását.
3. A fenntarthatóság legyen a prioritás
Egy épület környezetre gyakorolt hatását egyharmad-kétharmad arányban határozza meg az építés, illetve a használat módja. Ezért is fontos, az épületek fenntartását, üzemeltetését meghatározó megoldások átgondolt, jól megtervezett kiválasztása. A tetőtéri víztározók összegyűjthetik az esővizet, amelyet a hűtőrendszerekben és a fürdőszobákban használhatnak fel. Egyes ingatlanoknál napelemek,
hőszivattyúkés szélturbinák állítják elő a megújuló energiát. Egy alacsony szén-dioxid-kibocsátású épület finomhangolt gépezet, sok mozgó alkatrésszel, ahhoz, hogy minden zökkenőmentesen működjön, olyan létesítménygazdálkodási platformokra van szükség, amelyek képesek a rendszer egészének teljesítményét nyomon követni és optimalizálni.
4. Amikor eljön a bontás pillanata
Semmi nem tart örökké, bár az épületek jelentős részének élete felújítással, átépítéssel meghosszabbítható, néha nincs más megoldás, mint a bontás. A környezetvédelmi szempontok érvényesítésében kiemelkedően teljesítő építőipari cégek ezt a folyamatot is előre megtervezik, méghozzá úgy, hogy minél könnyebb legyen a beépített anyagok újrahasznosítása. Minél több anyagot lehet megmenteni, annál kisebb lesz a környezetre gyakorolt káros hatás. A digitalizációnak köszönhetően a tervezési, kivitelezési, épületüzemeltetési folyamatok minden egyes lépése nyomon követhető, így gyakorlatilag minden információ rendelkezésre áll az épület összes anyagáról, szerkezetéről, ami jelentősen megkönnyíti a bontás környezetbarát levezénylését.