Tervezzük együtt városi jövőnket!

Miért hatékony egy belváros-rehabilitáció során a városvezetésnek együttműködnie a helyi vállalkozókkal? Hogyan segíthet egy üzletutca-szövetség a versenyképesség javításában? Hol találkozik az integrált roma program egy nagyvárosi lakótelep megújítási szándékával? Hogyan működhet együtt a bűnmegelőzési program a Szeretetszolgálattal? Kérdések és válaszok Tatabányáról, Nyíregyházáról, Győrből és Budapestről az ENSZ Habitat világnapja alkalmából.

„Tervezzük együtt városi jövőnket" szlogennel, a Magyar Urbanisztikai Tudásközpont Nonprofit Kft., mint az ENSZ Habitat magyar információs irodája és a VÁTI Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Nonprofit Kft. közös rendezvényt tartott. Az ENSZ Habitat világnapja alkalmából és az Urbanisztika világnapja előtt egy nappal azért találkoztak a szakemberek, hogy folytassák közös feladataikat és személyes találkozó során tovább mélyítsék együttműködésüket. A szakmai diskurzus során számos példaértékű projekt mutatkozott be, mint a budapesti Mátyás tér és a szintén fővárosi Havanna lakótelep rehabilitációja, Tatabánya városközpont megújító programja, a győri üzletutca-szövetség vagy a nyíregyházi Huszár lakótelep integrált roma programja.

A nemzetközi Habitat Világnap alkalmából két szervezet, a Magyar Urbanisztikai Tudásközpont Nonprofit Kft. (MUT) és az NFGM háttérintézeteként működő VÁTI Magyar Regionális Fejlesztési és Urbanisztikai Nonprofit Kft-ben helyet foglaló Európai Városi Tudáshálózat (EUKN - European Urban Knowledge Network) hívta meg szakmai partnereit.

A Habitat az ENSZ szakosított szervezete, amely a települések és a lakásügy előmozdítására hivatott, míg az Európai Városi Tudáshálózat (rövidebb nevén EUKN) az európai országok kezdeményezése jött létre, azzal a céllal, hogy a városok tanuljanak egymástól, és az újabb kihívásokra egymás tudását felhasználva legyenek képesek reagálni. Amellett, hogy a várostervezés módszereivel kapcsolatos vitáknak teret adnak, mind a VÁTI, mind pedig a MUT segíti az urbanisztikai témájú kutatásokat és a várostervezéshez szükséges információk feltárását.

A rendezvényt Salamin Géza - a rendezvény házigazda VÁTI képviseletében - nyitotta meg. „A VÁTI-ban új erőre kapott az urbanisztikai témaköre, előtérbe került a tervezés és a nemzetközi tapasztalatcsere igénye. A Nemzetközi Területpolitikai és Urbanisztikai Iroda egy dinamikus, nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező fiatal csapat és nyitott műhely, amely keresi a párbeszédet mind a városokkal, mind a témával foglalkozó tervezőkkel, közösségépítőkkel, civil szervezetekkel és kutatókkal.

A várostervezés és fejlesztés a MUT-tal közös ügyünk, de emellett célunk, hogy minél hatékonyabb kommunikációval fogjuk össze az egyes szakterületeken dolgozó kollégákat. A mai nap is az együttgondolkodás és tapasztalatcsere jegyében jött létre"- mondta Salamin Géza a Nemzetközi Területpolitikai és Urbanisztikai Iroda vezetője.

Véleményvezér

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.
Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo