Az elismert dokumentumfilmes, Berlinger vagyonából 1,3 millió dollárt emésztettek fel az ügyvédi költségek az egyébként 1,2 millió dolláros büzsdéjű Crude körüli jogi huzavonában.
A Texacót 2001-ben felvásárló Chevront 18 milliárd dollár fizetésére kötelezte az ecuadori bíróság, mely ítéletet azóta is próbálja semmissé tenni a cég. Ennek jegyében a Chevron bekérette Berlinger összes anyagát, ez azonban azzal járt volna, hogy lelepleződnek a filmben nem szereplő források is.
A rendező 2010-ben megtagadta, hogy beszolgáltassa anyagait, mondván az precedenst teremtene, és a jövőben egyetlen neve elhallgatását kérő forrás sem lenne biztonságban, nemcsak a környezettudatos ügyek felderítésében, hanem általában az oknyomozó újságírás gyakorlatában.
A Chevron érve a további, bővebb informálódásra az volt: a film korai változatában látható volt egy értekezlet, amelyen a lakosok és az ügyvédeik, valamint a bíróság által kijelölt szakértő, ám a film végleges változatából kivágták ezt a részt - a felperesek kérésére. A New York-i bíró és a szövetségi fellebviteli bíróság helyt adott a Chevron igényének.
Három évnyi munka minden egyes részlete górcső alá került. A Chevron ügyvédei úgy látták, a nem használt felvételek közül több olyan is volt, mely nem vetetett jó fényt az ecuadoriakra. Berlinger újságírói és rendezői hitele, reputációja forgott kockán. A rendező-újságíró nem tagadja, hogy filmjének küldetése van, de hangsúlyozza: a hiteles tudósítás nem zárja ki, hogy a filmnek üzenete is legyen... Mindenesetre eldöntötte: soha többet nem készít dokumentumfilmet bírósági ügyről!