A versenybe bekapcsolódó irodáknak két hónap áll majd rendelkezésükre, hogy a lehető legtöbbet kihozva irodai működésükből Zöld Irodává váljanak. A verseny indulásakor a jelentkezőknek egy tesztet kell kitölteniük, amely alapján felmérik az induló iroda jelenlegi állapotát, a leginkább segítségre szoruló területeket és a segítségnyújtással kapcsolatos igényeket. Jelentkezési határidő: 2010. február 1.
A versenyzők számára folyamatosan segítséget nyújtanak a zöldüléshez:
- A versenyzők megkapják a Zöld iroda kézikönyvet
- A versenyzőknek félnapos műhelymunka keretében segítenek eligazodni a Zöld Iroda alapismeretekben, lehetőséget biztosítanak számukra kérdéseik feltételére, továbbá tippeket és ötleteket is gyűjthetnek
- A versenyzők számára telefonon és e-mailben is segítséget nyújtanak a verseny ideje alatt felmerülő kérdésekben
- Elektronikus hírlevél is támogatja majd a munkát, aminek a segítségével az irodák lépésről lépésre felülvizsgálhatják és javíthatják környezeti teljesítményüket.
Mi alapján döntenek?
A verseny az állapotfelmérő kérdőívek ismételt kitöltésével és egy helyszíni bejárással (audit) zárul, amikor a KÖVET szakértői vizsgálják meg, hogy az adott versenyzı mennyit fejlődött a verseny ideje alatt, mennyire aktívan vett részt a versenyben, illetve milyen mértékben tudott megfelelni a Zöld Iroda kritériumoknak.
A versenyzők teljesítményét pontokká számolják át. A díjakat egy független zsűri ítéli oda négy kategóriában, nyilvános szempontrendszer alapján. A legtöbbet fejlődött - a versenyben a legnagyobb pontszámváltozást elérő - iroda a 2010 Legtöbbet Zöldült Irodája, míg a legtöbb pontot elérő- a versenyben legjobban teljesítő - iroda a 2010 Zöld Irodája díjat kapja meg.
A végeredmény a 2010-es Zöld Iroda Kiállításon ünnepélyes keretek között kerül kihirdetésre.