2006-ban a Greenpeace több húskonzervet is bevizsgált és többek között a Szegedi Paprika "darált sertéshús" termékében talált nagyobb mennyiségű génmódosított szóját. A GM összetevőt az EU címkézési jogszabályának megfelelően a termék csomagolásán jelölni kell, amit a Szegedi Paprika Zrt.
nem teljesített.
A cég egészen addig nem vonta ki termékeit kereskedelmi forgalomból, míg az Országos Tisztifőorvosi Hivatal erre nem kényszerítette. Annak ellenére, hogy a jelölési kötelezettség elmulasztásával a vásárlókat félrevezették és termékük százezrekhez juthatott el, a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség a céget mégis mindössze 50 000 Ft minőségvédelmi bírsággal sújtotta, áll a Greenpeace közleményében.
"Külön érdekesség, hogy az eset előtt két évvel a Szegedi Paprika Zrt megkeresésünkre azt állította, termékeik nem tartalmaznak GMO-t" - mondta Tömöri Balázs, a Greenpeace kampányfelelőse. Azt azonban nem tudták megállapítani az aktivisták, hogy a szóban forgó 2 év alatt változtak-e meg a cég termékének összetevői, vagy valótlanságot állított a gyártó.
"Az európai vásárlók nagy többsége elutasítja a GMO-tartalmú élelmiszereket, és követeli azok felcímkézését. Elfogadhatatlan és a fogyasztók alapvető elvárásaival ellentétes, hogy ismeretlen hatású génmanipulált összetevők legyenek az élelmiszereinkben bizonyos cégek hasznát növelendő - ráadásul jelölés nélkül" - tette hozzá Tömöri.
Akciójukat követően az aktivistákat Bartos András, a Szegedi Paprika Fűszer és Konzervgyártó Zrt. vezérigazgatója magánvádas eljárásban nagy nyilvánosság előtt elkövetett, jelentős érdeksérelmet okozó rágalmazás vétségének megalapozott gyanúja miatt perelte be. A "Társaság A Szabadságjogokért" (TASZ) által védett környezetvédőket 5 évig tartó maratoni eljárás végén mentette fel a Bíróság.
A cég termékeit olcsóságuk miatt főleg iskolák, börtönök, kórháza vásárolták.