A parlagfű természetéhez igazodva az akciót két szakaszosra tervezték a szerkesztőségek. Az elsőben arra buzdították olvasóikat, hogy jelezzék, hol találhatók parlagfüves területek. Hogy mennyire fontos ez az ügy, jól jelzi az olvasói visszajelzések száma. A négy megyéből 150 olvasói bejelentés és 25 fotó érkezett. A lakossági jelzéseket követően 133 eljárást indítottak a földhivatalok és az önkormányzatok jegyzői, s az akció első fordulójának végéig, augusztus elejéig, 69 ügy lezárásra is került. A szerkesztőségek munkatársai médiapartnereikkel közösen önkéntesen maguk is részt vettek parlagfűgyűjtésen, kitépték a földből a még nem virágzó hajtásokat.
A második szakasz augusztus elején indult, amikor már nem szabad kézzel hozzányúlni a növényhez, csak gépekkel lehet kaszálni, vagy permetezni. Ekkor a lapok rajzpályázattal hívták fel a gyerekek és szüleik figyelmét a parlagfű veszélyeire. „Az égig érő parlagfű" című rajzpályázaton induló gyermekeknek azt kell képekben bemutatniuk, hogy ők hogyan irtanák ezt a növényt. A legjobb rajzokból a pályázat lezárása, szeptember vége után PLT munkatársai vándorkiállítást állítanak össze.
A PLT-lapok július eleje óta folyamatosan nagy teret szentelnek a témának. Az első szakaszban a lapok naponta közzétették az információs telefonszámot, amire a bejelentéseket várták, és eddig 164 nagyobb cikkben foglalkoztak az allergén gyomnövény elleni intézkedésekkel.
Az akció számokban
A lakossági bejelentések száma: 150
Az olvasók által küldött fotók száma: 25
A bejelentésekben szereplő ügyek, illetve helyszínek száma: 133
A lezárult ügyek száma: 69
Az akcióról szóló cikkek száma: 164
A médiapartnerek száma: 21