Mivel nagyon sok helyen a kártyabirtokos nem kerül azonosításra, ezért a felhasználó akár más is lehet, nemcsak az, aki a SZÉP kártyát kapta. Ahhoz azonban, hogy feltűnésmentesen lehessen használni, nem árt tudni, hogy mekkora összeg is van rajta. De megtudhatja ezt más is, nemcsak a kártya tulajdonosa? A hagyományos bankkártyák esetén az online felületeket nem olyan könnyű feltörni, és sok személyes információ is kell hozzájuk, hogy valaki megtudhatja az egyenlegünket. Vajon a SZÉP kártyák esetében is így van?
Hogyan léphetünk be a SZÉP kártya online felületre biztonságosan?
A SZÉP kártyákhoz is tartozik online felület. Ebben az esetben vagy a kártyánk számát vagy egy egyedi azonosítót fog kérni, illetve jelszót. Az OTP esetében a SZÉP kártya lekérdezésnek külön felülete van, de regisztrálhatunk is egy netbankhoz hasonló felületre. Ennek a biztonsága magasabb, mint az egyenleg lekérdezésnek. Ahhoz, hogy valaki beléphessen az online SZÉP kártyás felületünkre, vagy lekérdezze az egyenlegünket, egyrészt a SZÉP kártyánkra lesz szüksége, amit ugyebár az eltulajdonítással már meg is szerez.
De emellett még vagy a TeleKódunkra, vagy más egyedi azonosítóra vagy jelszóra is szükség lesz, attól függően, hogy milyen SZÉP kártyáról van szó. Ezeket az információkat célszerű nem a SZÉP kártyánk mellett tartani. Emellett arra is figyeljünk, hogy ha nyilvános gépen lépünk be a SZÉP kártya online felületére, sose mentsük el az adatainkat. Ha van rá lehetőség, ne nyilvános gépet használjunk, mert egyes gépek hajlamosak automatikusan menteni az adatokat, bár legtöbb esetben a jelszó megjegyzéséhez jóváhagyásra van szükség – írja a Pénzkalauz portál.
Milyen adatokat kérnek a telefonos SZÉP kártya lekérdezéskor?
Sokan a telefonod SZÉP kártya lekérdezést nem tartják biztonságosnak, pedig ebben az esetben is azonosításra van szükség. Ehhez egyrészt szintén szükség lesz a SZÉP kártyánkra, az OTP Bank esetén a TeleKódunkra, K&H Bank esetén a jelszavunkra, MKB Bank esetén pedig az egyedi azonosító kódunkra. Ezeket az információkat sose tartsuk a SZÉP kártyánk mellett, mert így bárki lekérdezheti az egyenlegünket, aki eltulajdonítja a holminkat.
Mindenképp vigyázzunk rá, hogy a személyes iratunkat, a bankkártyánkat, illetve a SZÉP kártyánkat ne egy helyen tároljuk. Emellett a SZÉP kártyánkhoz vagy a bankkártyánkhoz tartozó egyedi azonosítókat és jelszavakat sem célszerű magunkkal hurcolnunk. Próbáljuk megjegyezni, vagy olyan helyen tartani ezeket az információkat, ahol könnyen hozzáférünk, de más nem jön rá, hogy az adott számsor mihez tartozik.