Magas fokozatra kapcsoltak Hosszú Katinka cégei

Olimpiai- és világbajnok úszónk üzleti tevékenysége kifejezetten szép eredményt hozott.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hosszú Katinka az elmúlt években több vállalkozásba belefogott, ezek a kezdeti nehézségek után beindulni látszanak, hiszen amellett, hogy az úszóiskolát üzemeltető Iron Swim több mint 90 milliós adózott eredménnyel zárta, az egyebek mellett versenyszervezéssel foglalkozó, egy ciprusi cég többségi tulajdonában lévő Iron International is pluszban fejezte be első évét.

Iron Swim

Az Iron-birodalom legértékesebb ékköve egyértelműen az úszóiskolát üzemeltető Iron Swim Kft., amely szeptember végén adta be 2019, első teljes évére vonatkozó beszámolóját (a céget 2018 nyarán alapították, így ezelőtt csak a tört év adatai álltak rendelkezésre).

A cég adózott eredménye 93,976 millió forint, amely óriási emelkedés a 2018-as több mint 17 milliós mínuszhoz – igaz, frissen alapított cégek esetében a rossz első éves eredmény nem jelent nagy meglepetést. Az államkasszába 7,96 millió forintot fizetett be az Iron Swim.

(Fotó: Wikimedia Commons/Doha Stadium Plus Qatar)

A cégből nem vettek ki pénzt, így a bent hagyott több mint 93 millió forinttal az elmúlt évből hozott 14 milliós mínuszt korrigálva a saját tőke 79,881 millió forintra emelkedett.

A cégnek továbbra is csak rövid lejáratú kötelezettségei vannak, a 84,704 millió forintnyi befizetésre váró összeg jellemzően a beszállítókat, az adófizetési kötelezettségeket, a jövedelem-elszámolási számlát, és a támogatási előlegeket takarja.

Az értékesítés nettó árbevétele 162,586 millió forint volt, ez óriási ugrás a 2018-as 30,17 millió forinttal szemben. A kiegészítő melléklet szerint ez „elsősorban marketing, reklám, és az úszó iskola által realizált bevételek összege.” Az Iron Swim követelései is jelentősen, közel 30 millió forinttal, 38,66 millió forintra emelkedtek az előző évhez képest, ezek jellemzően vevőkkel szemben állnak fent. Pénzeszközként (bankszámlákon) 59,75 millió forintot tartott a cég.

Mire megy a pénz?

Az úszóiskolát üzemeltető cég ráfordításai közül különösen érdekesek az ún. „igénybe vett anyagjellegű szolgáltatások”, amelyre 54,146 millió forint ment.

Ahogy az táblázatunkon is látszik, a legjelentősebb, 21,884 millió forintos tételt a bérleti díjak képviselik, amely a mai napig a Duna Arénában működő úszóiskola esetében feltehetően a létesítmény használatáért fizetett összeget takarja. Ez havi szintre lebontva 1,823 millió forintot jelentene.

A 24.hu hosszabb ideje próbálja kideríteni, hogy 2017-ben pontosan milyen feltételekkel használhatta az Iron Corporation a Duna Arénát szerződés nélkül – a rendőrség a nyomozást augusztus elején már egyszer megszüntette, ám a IX. kerületi ügyészség ezt a határozatot hatályon kívül helyezte, így a nyomozás továbbra is folyamatban van.

Azt, hogy az Iron Swim pontosan mennyit fizet a Duna Arénáért, nem lehet tudni, az azonban biztos, hogy az úszóiskolát működtető céggel a lap információi szerint 2018 augusztusában ténylegesen is szerződést kötött az akkori üzemeltető, állami Bp2017 Kft., amely korábban szerződés nélkül adta oda a Duna Arénát az Iron Corporation-nek.  

Érdekesség, hogy az Iron Swim irodái a céginformációs adatbázis szerint idén május óta a Dagály utca 5-7. házszám alatti épületben vannak - ez a Duna Arénától alig pár utcányira esik. 

Az előző évhez képest emellett láthatóan megugrottak az úszóiskola egyéb költségei is, közel 3 millió forintról több mint 16 millió forintra emelkedve.

Mennyit keresnek a dolgozók?

Az Iron Swim 2019-ben 17 embert foglalkoztatott, a beszámolóban nagyjából 55 millió forintnyi személyi jellegű ráfordítás szerepel. Ez szokás szerint két tételből áll össze, a bérköltség 43,042 millió forint, míg a bérjárulék 9,03 millió forint volt. Ebből kiszámolva a cég egy átlagos dolgozója havonta 148 934 forintot vitt haza.

Iron International

A versenyszervezéssel és a profi sportegyesülettel foglalkozó céget 2019 augusztusának végén jegyezték be, így az október 9-én beérkező beszámoló az első a vállalkozás történetében. Hosszú Katinka továbbra sincs ott a társaság közvetlen tulajdonosai közt, csupán az Iron Swim, és egy ügyvédi iroda által tulajdonolt ciprusi cég, a Rimland Limited szerepel a listán. A családi kapcsolat így sem marad el – a céginformációs adatbázis szerint az Iron International ügyvezetője Hosszú Ádám, az úszónő öccse.

Az Iron International első évét 7,32 milliós adózott eredménnyel zárta, amelyet a tulajdonosok a cégben hagytak, így a korábbi 3 milliós tőke 10,32 millió forintra emelkedett. Az államkasszába 769 ezer forintot fizetett be a cég.

Hosszú lejáratú kötelezettséget egy 72,448 millió forintos kölcsön és kamatai jelentenek, míg a rövid lejáratú kötelezettségek 9,854 millió forintra rúgtak – többségük beszállítókkal szemben áll fent.

Az értékesítés nettó árbevétele 82,764 millió volt, ez a kiegészítő melléklet szerint elsősorban versenyszervezési és verseny népszerűsítési tevékenységéből származott – az export értékesítés ebből 72,211 millió forintot tett ki.

A cégnek mindössze 3 millió forintnyi követelése áll fent, míg pénzeszközként 17,323 millió forintot tart az Iron International.  A 27,432 milliós anyagjellegű ráfordítások nagy részét három tétel jelentette, míg egy szerényebb összeg, 865 ezer forint jutott reklámköltségekre.

A kiegészítő mellékletből kiderül, hogy az Iron International mindössze egy munkavállalót foglalkoztatott, ám az ő bérköltségeiről nem közöltek részletes számokat. Hosszú Ádám ügyvezetői feladataiért 2019-ben egyébként nem vett fel pénzt.

Mi a helyzet a régi idők cégével? Így teljesített az Iron Corporation

Az egykoron az Iron Store webshopot menedzselő cég gyakorlatilag azóta tetszhalotti állapotban van, hogy Hosszú Katinka és korábbi férje, Shane Tusup beadták a válókeresetet. Tusup már kiszállt a cégből, a jelenlegi egyetlen tulajdonos az úszónő. Az Iron Corporation ügyvezetője Gelencsér Andrásné, aki laptársunk, a Privátbankár.hu cikke szerint feltételezhetően Hosszú jelenlegi párjának, Gelencsér Máténak az édesanyja.

Az Iron Corporation 2019. évi adózott eredménye -1,017 millió forint, azaz a cég továbbra is veszteséges, igaz 2018-ban a beszámoló még több mint 46 milliós buktát mutatott. Csakúgy mint tavaly, a veszteséget idén is az előző évekből felhalmozott eredménytartalékból fedezték, így valamivel több mint 39,723 millió forintot hagytak a cégben (a 3 millió forintos jegyzett tőkét nem számítva).

A cégnek csak rövid lejáratú kötelezettségei vannak, ezek többségét, mintegy 24,667 millió forintot az alapítókkal szembeni kötelezettségek jelentik, míg a követelések sora 13,676 millió forintra rúg, ebből 8,592 millió forintot különböző adó követelések jelentenek.

A társaság értékesítés nettó árbevételeként 16,865 millió forintot realizált, amely a kiegészítő melléklet szerint elsősorban marketing, reklám, és termékértékesítésből származott. Pénzeszközként 4,248 millió forintot tartott a cég.

Az Iron Corporation anyagi jellegű ráfordításai 3,378 millió forintot tettek ki, ennek jelentős részét, mintegy 2,4 millió forintot a bérleti díjak adták, míg 801 ezer forint jutott könyvelési szolgáltatások díjaira.

A cégnek munkavállalója a 2019-es évben nem volt, az ügyvezető, Gelencsér Andrásné pedig nem vett fel fizetést feladatainak ellátásáért.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo